komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 czerwca 2018

Jana, Danuty

28 przestępstw na koncie. W tym podszywanie się pod policjanta

środa, 7.3.2018 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 371
kategorie artykułu:

Dzielnicowi jednego z wrocławskich komisariatów zatrzymali mężczyznę, który okradał starsze osoby. Sprawca podawał się za policjanta okazując fałszywą legitymację. Podejrzany informował swoje ofiary, że prowadzi czynności w związku z poszukiwaniem narkotyków, dlatego sprawdzał pomieszczenia i rzeczy osobiste seniorów kradnąc im w ten sposób pieniądze. Do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanemu 28 tego typu czynów. Sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali 28-latka, który okradał starsze osoby.

Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji ukradł portfel z pieniędzmi na szkodę starszego mężczyzny. W związku z tym dzielnicowi zatrzymali w bezpośrednim pościgu podejrzewanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych czynności z zatrzymanym udowodnili mu, że w okresie od stycznia do marca br. metodą na tzw. policjanta dokonał kradzieży oraz rozboju na szkodę 28 osób.

Proceder polegał na tym, że mężczyzna okazując fałszywą legitymację policyjną miał rzekomo prowadzić czynności w związku ze sprawą narkotykową. W tym celu sprawdzał pomieszczenia oraz rzeczy osobiste pokrzywdzonych, aby zobaczyć czy nie ma tam nielegalnych substancji. W trakcie tych zdarzeń okradał starsze osoby zabierając im gotówkę i portfele. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie 28 tego typu czynów.

28-letni mieszkaniec Wrocławia był w przeszłości karany za kradzieże.

Sąd na podstawie zebranych dowodów i materiałów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec podejrzanego na miesiąc. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast rozbój zagrożony jest karą do lat 12.

Źródło: Policja Dolnośląska 

 

Wasze komentarze

środa, 20.6.2018 09:18
piątek, 22.6.2018 08:43
2
piątek, 22.6.2018 00:00
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele