komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

Nadchodzące wydarzenia organizowane przez Strefę Kultury Wrocław

środa, 7.3.2018 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 580
kategorie artykułu:

[AIR Wro] Porozmawiajmy o kulturze

Dyskusje o współpracy i budowie relacji pomiędzy międzynarodowymi środowiskami, wymiana doświadczeń, a także poszukiwanie nowych kierunków kooperacji – 15 i 16 marca zapraszamy do Barbary na AIR Wro Talks 3.0, dwudniowe spotkania dla menedżerów, koordynatorów, artystów oraz twórców z kraju i zagranicy. Punktem wyjścia dla rozmówców będą relacje tworzone przez operatorów kultury, których różne formy współpracy wpływają zarówno na kształtowanie się postaw obywatelskich, jak i starają się odpowiedzieć na bieżące problemy. Do udziału w panelach dyskusyjnych zaproszono międzynarodowe grono gości i ekspertów – we Wrocławiu pojawią się m.in: Philipp Dietachmair (European Cultural Foundation), Mieke Renders (Trans Europe Halles), Ika Sienkiewicz-Nowacka (Res Artis), Helge Lunde (ICORN), Danuta Glondys (Stowarzyszenie Willa) oraz Szilvia Nagy (LOCOP). 

Wydarzeniami towarzyszącymi AIR Wro Talks 3.0 będzie specjalna odsłona cyklu „Trzy czwarte” (15.03, klub Proza) – spotkanie z Kholoudem Charafem z Syrii i Umaarem Abdul-Nasserem z Iraku – stypendystami Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia Pisarzy (ICORN) oraz koncert Burkhard Beins + Marta Zapparoli (16.03, klub Proza), będący podsumowaniem pobytu rezydencyjnego Pawła Szroniaka w Berlinie. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

Udział w panelach AIR Wro Talks 3.0 jest bezpłatny, obowiązują zapisy (formularz zgłoszeniowy: TUTAJ)

[Barbara] Jak nowi sąsiedzi zmieniają miasto?

Zapraszamy na drugą odsłonę „Akademii Miejskiej” – bezpłatnego cyklu spotkań dla studentów i licealistów. W czwartkowe popołudnie uczestnicy będą dyskutować o tym, w jaki sposób migracje zmieniają kraj i jego społeczeństwo, jak oddziałują na życie codzienne, kontakty osobiste i ekonomię. Spotkanie, które poprowadzą Olga Chrebor i Sergii Kulchevych, rozpocznie się w czwartek (8 marca) o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Więcej informacji: TUTAJ

 

[Impart] Balanga na Mazowieckiej

9 i 10 marca na deski Impartu powraca kultowy spektakl muzyczny „Leningrad”. Przedstawienie wciąga niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej imprezy, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki. Bilety w sprzedaży.

 

Więcej informacji: TUTAJ

[Barbara] „Kultura Obecna” po konsultacjach

W piątek, 9 marca zapraszamy do Barbary na spotkanie podsumowujące prace nad dokumentem „Diagnoza potencjału kulturowego Wrocławia oraz Plan Rozwoju Kultury w Perspektywie 2020+”. Jego twórcy opowiedzą o konkluzjach z konsultacji i spotkań roboczych – będzie to dobra okazja do przekazania, które z wytycznych udało się już wdrożyć oraz co planowane jest dalej. W spotkaniu wezmą udział Jacek Sutryk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, przedstawiciele Wydziału Kultury, Biura Partycypacji Społecznej, Instytutu Socjologii UWr i pozostali sygnatariusze dokumentu. Wstęp wolny.

Więcej informacji: TUTAJ

[Barbara] Kinematograf Wrocławski – pokaz filmu i rozmowa

Drugi pokaz tegorocznego sezonu „Kinematografu” będzie okazją do dyskusji o architekturze Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. We wtorkowe popołudnie (13 marca, godz. 18:00) w Barbarze, zaprezentowany zostanie film „Wieczne pretensje” w reżyserii Grzegorza Królikiewicza, którego akcja dzieje się m.in. w jednym z lokali na placu Kościuszki. Gośćmi spotkania będą Agata Gabiś i Michał Duda. Wstęp wolny.

Więcej informacji: TUTAJ

[Barbara] Haftujemy!: „Kaszuby”

Zapraszamy na kolejne spotkanie hafciarskiego cyklu w Barbarze – tym razem uczestnicy będą mogli poznać historię haftu kaszubskiego, podstawowe motywy zdobnicze oraz różne szkoły tworzenia tego typu haftu. Warsztaty będą też dobrą okazją do poszerzenia wiedzy na temat tradycji i zwyczajów panujących na Kaszubach. Zajęcia odbędą się w środę, 14 marca w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Więcej informacji: TUTAJ

[Impart] Wiosenny Autoreset Bovskiej

Artystka okrzyknięta została jednym z najważniejszych debiutów 2016 roku – była nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyki 2016 oraz MTV Europe Music Award 2016, otrzymała również Złotą Płytę̨ za singla „Kaktus”. W 2017 roku wydała swój drugi album zatytułowany „Pysk”, który stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Bovska wystąpi 17 marca w Imparcie w ramach swojej trasy koncertowej „Wiosenny Autoreset”. Bilety wciąż w sprzedaży.

Więcej informacji: TUTAJ

 

Wasze komentarze

piątek, 22.6.2018 11:26
poniedziałek, 14.5.2018 08:00
piątek, 11.5.2018 13:00
czwartek, 26.4.2018 12:30
niedziela, 11.3.2018 08:30
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ