komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 22 czerwca 2018

Pauliny, Tomasza

Blisko 34 mln zł na rozwój dolnośląskich szkół

poniedziałek, 5.3.2018 08:20 , komentarze: 0 , odsłony: 279
kategorie artykułu:

Dodatkowe zajęcia z języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i informatyki, stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, szkolenia nauczycieli czy zakup wyposażenia pracowni – to tylko kilka przykładów działań, na które szkoły mogą otrzymać dotację unijną. Wczoraj ruszył nabór wniosków. 

Na konkurs przeznaczono około 34 mln zł. Wsparcie w ramach projektu mogą otrzymać szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe w zakresie kształcenia ogólnego, ich uczniowie oraz nauczyciele. Nabór w ramach Poddziałania 10.2.1 „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej” to konkurs na projekty realizowane poza obszarem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (Jelenia Góra, Wrocław, Wałbrzych).

W ramach projektu można zaplanować:

  • realizację zajęć dodatkowych z zakresu języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i informatycznych;
  • wypłatę stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych;
  • zajęcia dodatkowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi;
  • rozszerzenie oferty szkół o zagadnienia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym;
  • szkolenia oraz inne formy podwyższania kwalifikacji nauczycieli. 

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych lub matematyki. − Dzięki tym funduszom dolnośląskie szkolnictwo może sukcesywnie się rozwijać. Już do tej pory podpisaliśmy 138 umów na kwotę dofinansowania niemal 83 milionów zł. Dzięki realizowanym projektom ponad 16,5 tysiąca uczniów oraz 93 nauczycieli skorzystało z programu, a 103 pracownie zostały doposażone – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Wnioski składa się jedynie w formie elektronicznej od 1 do 22 marca do godziny 15.00.

W konkursie wnioski mogą składać jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe, z zastrzeżeniem, że wnioskodawcą lub partnerem w ramach projektu musi być organ prowadzący szkołę lub szkoły objęte wsparciem. Co ważne, należy wziąć pod uwagę, że wszystkie formy wsparcia zaplanowane w ramach projektu muszą być jedynie uzupełnieniem działań na co dzień prowadzonych przez szkoły. Oznacza to, że skala działań prowadzonych przed rozpoczęciem realizacji projektu nie może ulec zmniejszeniu w stosunku do skali działań prowadzonych w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku.

 

Wasze komentarze

środa, 20.6.2018 09:18
dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 12:25
niedziela, 17.6.2018 15:27
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI