komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego

Zamiast na walkę ze smogiem płacimy za bezczynność rządu?

piątek, 23.2.2018 11:00 , komentarze: 1 , odsłony: 352
kategorie artykułu:

Polska naruszyła unijne normy czystości powietrza - uznał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE. Niekorzystny dla Polski wyrok oznacza, że jeśli sytuacja się szybko nie poprawi, Komisja Europejska może wnioskować o nałożenie poważnych kar finansowych na nasz kraj. Według NIK taka kara może wynieść nawet 4 mld złotych.

Wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie systematycznych przekroczeń norm jakości powietrza należy się wszystkim rządom za zaniechane działania. Najbardziej jednak rządowi PiS, który wiedział o skardze Komisji Europejskiej na Polskę i wiedział o smogu. Rząd PiS ogłosił rok temu podczas styczniowych dużych przekroczeń norm jakości powietrza program działań, jednak prawie nic z obietnic zrealizował.

Sprawiedliwe byłoby, aby karę UE za brak pracy zapłacili ministrowie, również poprzednich rządów, ze swoich pensji i nagród. Niestety kary zapłaci społeczeństwo z budżetu i zebranych podatków. Środki zamiast iść na walkę ze smogiem - na termorenowację i wymianę źródeł ciepła mogą pójść na płacenie za „bezczynność organów”.

Środki te najbardziej potrzebne są w województwach, które przyjęły uchwały anstymogowe i tak jak województwo dolnośląskie podjęły się wyzwania walki o czyste powietrze. Dlatego wzywamy dolnośląskie samorządy oraz regionalnych i lokalnych polityków, bez względu na opcje polityczne, do mobilizowania rządu do podjęcia natychmiastowych działań dla poprawy jakości powietrza.

/Informacja prasowa

 

Wasze komentarze

Po co tak kłamać? Wyrok jest za lata 2007 -...
piątek, 23.02.2018 13:50 autor:
dzisiaj, 8 godz temu
wtorek, 19.6.2018 13:03
poniedziałek, 18.6.2018 13:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki