komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

Wykładowca oskarżony o korupcję usłyszał zarzuty

piątek, 23.2.2018 09:00 , komentarze: 1 , odsłony: 886
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w związku ze śledztwem prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Jeleniej Górze, zatrzymali mężczyznę, byłego wykładowcę akademickiego, podejrzanego o przestępstwo korupcyjne. Zatrzymany jest już kolejną osobą podejrzaną w ramach śledztwa, w którym w grudniu 2017 r. policjanci zatrzymali byłego lekarza sądowego przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu.

Mężczyzna po zatrzymaniu w dniu 21 lutego 2018 r. został doprowadzony do prokuratury w Jeleniej Górze. Tam na podstawie działań operacyjnych wcześniej prowadzonych przez policjantów Wydziału dw. z Korupcją i zebranego wspólnie z prokuraturą materiału dowodowego usłyszał zarzut, co najmniej dwukrotnego wręczenia korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 200 złotych lekarzowi sądowemu przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w zamian za wystawienie przez niego nierzetelnych, niezgodnych z prawdą zaświadczeń lekarskich, umożliwiających mu usprawiedliwienie swojego niestawiennictwa na wezwanie organów ścigania. Wobec mężczyzny prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Zatrzymany obecnie mężczyzna jest już kolejną osobą podejrzaną w ramach śledztwa, w którym w grudniu 2017 r. policjanci zatrzymali byłego lekarza sądowego przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, a prokuratura przedstawiła wówczas zatrzymanemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za wystawianie nierzetelnych, niezgodnych z prawdą zaświadczeń lekarskich umożliwiających szeregu osobom usprawiedliwienie niestawiennictwa na wezwania różnych uprawnionych organów.

Obecnie zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie, za przestępstwo, o które jest podejrzany, grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od roku do 10 lat.

(źródło – Wydział dw. z Korupcją KWP W-w, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze)

 

Wasze komentarze

Zamykać bandytów
sobota, 24.02.2018 17:35 autor:
środa, 20.6.2018 09:18
piątek, 22.6.2018 08:43
2
piątek, 22.6.2018 00:00
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ