komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego pomogą podopiecznym Ośrodka w Jaszkotlu!

środa, 21.2.2018 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 182
kategorie artykułu:

Troje studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" realizuje projekt "Jeden dzień w bajkowym świecie". Chcą sprawić, aby podopieczni Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu na jeden dzień zapomnieli o codzienności, która bywa dla nich trudna. 

Wszystko zaczęło się, gdy na jednym z portali społecznościowych zobaczyli reklamę, która zachęcała do wzięcia udziału w olimpiadzie. Po zapoznaniu się z platformą oraz przedyskutowaniu kilku pomysłów, postanowili zebrać się w grupę i rozpocząć wspólny projekt. 

- Zwolnieni z Teorii to platforma, który pozwala młodym osobom wyjść z własną inicjatywą. Dlatego od razu, jak zobaczyłam, że trwają zapisy postanowiłam wziąć udział. Zebrałam znajomych, omówiliśmy, czym moglibyśmy się zająć i postanowiliśmy działać! Fantastyczne jest to, że realizując projekt społeczny pomagamy innym, a jednocześnie mamy możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikat u - mówi Marta Dembska, Kierownik projektu.

W skład zespołu realizującego projekt społeczny wchodzą studentki Pedagogiki Opiekuńczej z Terapią: Marta Dembska i Ewa Czajkowska oraz Dawid Świerk student Komunikacji Wizerunkowej. Wszyscy studiują na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Projekt zostanie zrealizowany 17 marca 2018 roku, w Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu. 

- Wybraliśmy to miejsce, ponieważ codzienność podopiecznych Ośrodka wypełniona jest rehabilitacją, terapią oraz nauką. Są to oczywiście działania niezbędne, poprawiające stan zdrowia i ogólne funkcjonowanie dzieci. Celem naszego projektu jest sprawienie, aby podopieczni choć na jeden dzień zapomnieli o codzienności, która bywa dla nich trudna i przenieśli się do magicznego, bajkowego świata - dodaje Marta Dembska 

Studenci chcieliby sprawić dzieciom radość oraz wywołać uśmiech na ich buziach, ponieważ jak głosił Janusz Korczak: “Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W przeniesieniu się do bajkowego świata ma im pomóc m.in. książka autorstwa Celiny Foryś pt: ”Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia”, która jest bajką o działaniu terapeutycznym. 

W ramach projektu studenci będą również prowadzić zbiórkę charytatywną, przy pomocy, której pragną pozyskać rzeczy obecnie potrzebne w placówce, a są to środki czystości takie jak: domestos, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane dla dzieci, pasta do zębów. 

 

Wasze komentarze

niedziela, 17.6.2018 13:00
niedziela, 17.6.2018 08:00
piątek, 15.6.2018 11:00
piątek, 15.6.2018 10:00
piątek, 15.6.2018 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche