komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 22 czerwca 2018

Pauliny, Tomasza

Koleje Dolnośląskie w walce ze smogiem

piątek, 16.2.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 361
kategorie artykułu:

Na wniosek Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzego Michalaka Koleje Dolnośląskie wprowadzają bezpłatne przejazdy swoimi pociągami w ramach aglomeracji wrocławskiej, w przypadku dużego zanieczyszczenia powietrza. Aby podróżować za darmo razem ze współpasażerem, wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu z aktualnymi badaniami technicznymi.

Oferta regionalnego przewoźnika będzie obowiązywać w dni, kiedy prognozowana wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześcienny powietrza na obszarze aglomeracji wrocławskiej. Pasażerowie będą mogli korzystać z kolei aglomeracyjnej (czyli wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia) do końca dnia wskazanego w komunikacie, czyli do godziny 23:59. Informacje o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich oraz w mediach społecznościowych przewoźnika.

Zdajemy sobie sprawę, że to nie samochody w głównej mierze przyczyniają się do złego stanu powietrza w naszych miastach, jednak spaliny samochodów jeszcze pogarszają jego jakość. Według Zarządu Województwa Dolnośląskiego, jeżeli można w jakikolwiek sposób poprawić komfort życia w ramach aglomeracji wrocławskiej, choćby przez zmniejszenie liczby samochodów na ulicach, należy podjąć odpowiednie decyzje – zaznacza Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Koleje Dolnośląskie, jako nowoczesny i odpowiedzialny społecznie przewoźnik, stawiają sobie za cel nie tylko realizację przewozów, ale również współdziałanie w zakresie ochrony środowiska naturalnego, czego wyrazem jest między innymi współtworzenie, bezpłatnej komunikacji publicznej w przypadku wysokiego stężenia zanieczyszczeń powietrza. Nie pierwszy raz promujemy transport kolejowy jako najbardziej ekologiczny środek transportu. Kierowcy na Dolnym Śląsku po okazaniu dowodu rejestracyjnego mogli już podróżować za darmo podczas np. Dnia bez samochodu – podkreśla Cezary Pacamaj, Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich. 

 

Wasze komentarze

środa, 20.6.2018 09:18
dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 12:25
niedziela, 17.6.2018 15:27
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki