komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

Wyjątkowo bezczelny złodziej. Udawał policjanta i okradał starsze osoby

czwartek, 15.2.2018 16:03 , komentarze: 0 , odsłony: 764
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który okradał starsze osoby. Sprawca podawał się za policjanta okazując fałszywą legitymację. Podejrzany informował swoje ofiary, że prowadzi czynności w związku z poszukiwaniem narkotyków, dlatego sprawdzał pomieszczenia i rzeczy osobiste seniorów kradnąc im w ten sposób pieniądze. Straty w tej sprawie szacowane są na co najmniej kilkanaście tys. złotych. Sąd zastosował już tymczasowy areszt wobec zatrzymanego na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 36-latka, który okradał starsze osoby.

Policjanci prowadząc działania operacyjne ustalili, że w lutym br. na terenie stolicy Dolnego Śląska nieznany wówczas sprawca podając się za policjanta kradł starszym osobom pieniądze. Funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o tego typu przestępstwa.

Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Wrocławia. Proceder polegał na tym, że mężczyzna okazując fałszywą legitymację policyjną miał rzekomo prowadzić czynności w związku ze sprawą narkotykową. W tym celu sprawdzał pomieszczenia oraz rzeczy osobiste pokrzywdzonych, aby zobaczyć czy nie ma tam rzekomo nielegalnych substancji. W trakcie tych zdarzeń okradał starsze osoby zabierając im gotówkę.

Straty w tej sprawie szacowane są na kwotę, co najmniej 15 tys. złotych. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie 3 tego typu czyny.

36-letni mieszkaniec Wrocławia był już w przeszłości karany za kradzieże.

Sąd na podstawie zebranych dowodów i materiałów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Niestety w ostatnim czasie pojawiają się osoby, które podszywają się pod policjantów. Pamiętajmy, że prawdziwy funkcjonariusz powinien mieć przy sobie jednocześnie legitymację policyjną i identyfikator służbowy. Najczęściej czynności związane z przeszukaniem realizowane są przez co najmniej dwóch funkcjonariuszy. W przypadku jakiejkolwiek wątpliwości zadzwońmy na numer alarmowy 997.

Źródło: KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

środa, 20.6.2018 09:18
piątek, 22.6.2018 08:43
2
piątek, 22.6.2018 00:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI