komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Straż Graniczna zatrzymała 6 obywateli, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę

środa, 14.2.2018 20:03 , komentarze: 0 , odsłony: 277
kategorie artykułu:

Dzisiaj nad ranem, funkcjonariusze w autokarze relacji Łódź-Berlin, przeprowadzili kontrolę wobec 6 cudzoziemców (4 mężczyzn oraz 2 kobiet), którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Wszystkie osoby, zostały zatrzymane.

W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze SG ustalili, że zatrzymane osoby to 6 obywateli Indii. Cudzoziemcy, którzy otrzymali węgierskie wizy Schengen, przyjechali do naszego kraju i złożyli u wojewody mazowieckiego wnioski o pobyt i pracę.

Następnie, zamiast zgodnie z przepisami oczekiwać na rozpatrzenie sprawy przez wojewodę, już bez dokumentów, usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę, aby dostać się do Niemiec. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG w Świecku prowadzą postępowanie wobec zatrzymanych cudzoziemców mające na celu zobowiązanie ich do powrotu, ustalają również okoliczności ich wjazdu i pobytu w Polsce. Prowadzone są również czynności mające na celu ustalenie gdzie znajdują się dokumenty zatrzymanych osób.

Wystąpiono również do Sądu Rejonowego w Słubicach w celu umieszczenia zatrzymanych obywateli Indii w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

/Rzecznik SG

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
poniedziałek, 21.5.2018 09:00
1
poniedziałek, 21.5.2018 07:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche