komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 27 maja 2018

Augustyna, Juliana

Stop agresji na drodze

poniedziałek, 12.2.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 199
kategorie artykułu:

Agresywne zachowania na drodze, stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu i zwiększają ryzyko zdarzeń drogowych, niejednokrotnie także tych poważnych w skutkach. Takich zachowań dopuścił się m.in. kierowca, ustalony przez policjantów z Legnicy. Funkcjonariusze, wykorzystując Inteligentny Zintegrowany System Wspierający Zarządzanie Ruchem i Transportem Publicznym, zgromadzili materiał dokumentujący 19 wykroczeń popełnionych przez tego kierowcę. Wobec mężczyzny, który za wykroczenia zgromadził na swoim koncie blisko 100 punktów karnych, policjanci skierowali już wniosek o ukaranie do sądu. Na pochwałę zasługują mieszkańcy, którzy widząc wyczyny kierowcy nie pozostali obojętni.

Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach, funkcjonujący w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy, na co dzień prowadzi działania nie tylko w terenie, ale również weryfikuje wpływające zgłoszenia i współpracuje z mieszkańcami i innych służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo miasta i powiatu. Coraz częściej właśnie mieszkańcy aktywnie pomagają w walce z agresywnym zachowaniem się kierowców na drogach.  
 
Kierowcy wykorzystując własne kamery w samochodach, rejestrujące obraz, przesyłają na skrzynkę pocztową stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl zgłoszenia dotyczące kierowców, którzy to w sposób rażący łamią przepisy ruchu drogowego. Z przekazywanych informacji wynika, że kierowcy pojazdów m.in. nie stosują się do sygnalizacji świetlnej na terenie miasta. Funkcjonariusze z Legnicy współpracując z Centrum Zarządzania Ruchem po dokonaniu analizy zapisu kamer niejednokrotnie ujawniają rażące wykroczenia drogowe.

Źródło: KMP Wrocław, Legnica 
 
Przykładem takiej realizacji było ustalenie i zidentyfikowanie sprawcy szeregu wykroczeń, jakich dopuścił się kierujący osobową skodą. 24 - letni mieszkaniec Legnicy w ostatnim czasie popełnił łącznie 19 wykroczeń drogowych, gromadząc tym samym na swoim koncie blisko 100 punktów karnych. Wobec mężczyzny policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

- Pamiętajmy o tym, że zachowania agresywne, mogą zwiększać ryzyko zdarzeń drogowych, niejednokrotnie także śmiertelnych. Jeśli byłeś świadkiem brawurowego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego - POWIADOM NAS

stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl

Na skrzynkę e-mailową można przesyłać linki, filmy lub zdjęcia zawierające rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego. W celu skutecznego ścigania sprawców naruszeń w ruchu drogowym z materiałem należy przesłać następujące informacje:

  • data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię I nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy.
 

Wasze komentarze

piątek, 25.5.2018 14:00
piątek, 25.5.2018 11:00
środa, 23.5.2018 16:58
środa, 23.5.2018 17:03
środa, 23.5.2018 11:00
środa, 23.5.2018 10:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI