komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Po imprezie ukradł znajomemu samochód

wtorek, 2.1.2018 20:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1751
kategorie artykułu:

29 grudnia 2017 roku dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Nissan Almera wartości 1500 zł. Informacje o skradzionym pojeździe zostały przekazane policyjnym patrolom. Jeden z nich zauważył jadącego ulicami dzielnicy Podgórze skradzionego Nissana.

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą samochodu siedzi 19-letni wałbrzyszanin.  Mężczyzna nie dość, że ukradł auto, to kierował nim pomimo czynnego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  19-latek trafił do policyjnego aresztu. A skradziony samochód wrócił do właściciela.

W czasie prowadzonych czynności funkcjonariusze z wałbrzyskiej dwójki ustalili, że sprawca wspólnie z właścicielem samochodu pili alkohol. Kiedy  tamten zasnął, 19-latek wpadł na pomysł, aby ukraść jego auto. Zabrał z mieszkania pokrzywdzonego kluczyki,  dokumenty samochodu i niepokojony przez nikogo odjechał. Właściciel Nissana, gdy rano stwierdził brak kluczyków oraz samochodu o zdarzeniu poinformował policję.

Śledczy sprawdzili również telefon, którym posługiwał się złodziej samochodu. Okazało się, że ten również był kradziony. W niewyjaśnionych okolicznościach telefon, wartości 1500 zł. „zniknął” z jednego z akademików.

W czasie przesłuchania 19-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
poniedziałek, 16.7.2018 15:04
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus