komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

Kolejny samochodowy włamywacz z Wrocławia w rękach policji

piątek, 9.2.2018 15:20 , komentarze: 0 , odsłony: 517
kategorie artykułu:

Włamywał się do samochodów i kradł pozostawione rzeczy. Łupem złodzieja padły m. in. telefony komórkowe, laptopy, sprzęt fotograficzny, nawigacje, portfele oraz plecaki. Policjanci z wrocławskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do samochodów. Policjanci potwierdzili, że sprawca co najmniej 35 razy dokonał kradzieży mienia pozostawionego przez właścicieli w pojazdach. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych przedmiotów, a podejrzany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście w ramach realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali mężczyznę, który „zawodowo” zajmował się włamaniami do pojazdów. Nie krył zdziwienia 32-letni mieszkaniec Wrocławia, gdy policjanci przed godziną 7 rano zapukali do jego mieszkania. Już po chwili trafił do aresztu. Działając wspólnie w tej sprawie funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego ustalili, że mężczyzna działał na terenie Wrocławia od sierpnia 2017 roku. W tym czasie, co najmniej 35-krotnie włamał się do różnego rodzaju pojazdów kradnąc mienie o łącznej wartości blisko 90 tysięcy złotych. Łupem mężczyzny padało wszystko, co w jego ocenie przedstawiało jakąkolwiek wartość. Były to przedmioty pozostawiane przez właścicieli aut takie jak: telefony komórkowe, laptopy, sprzęt fotograficzny, nawigacje samochodowe, portfele, a także plecaki i torby sportowe. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, które wróciło już do właścicieli. Sprawdzenia potwierdziły, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Po zebraniu całości materiału dowodowego 32-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia 35 przestępstw kradzieży z włamaniem, których to dopuścił się działając w ramach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i odpowie teraz za nie przed sądem.

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

wtorek, 22.5.2018 13:04
poniedziałek, 21.5.2018 17:36
poniedziałek, 21.5.2018 12:40
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI