komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 27 maja 2018

Augustyna, Juliana

Nadchodzące wydarzenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym

czwartek, 8.2.2018 06:00 , komentarze: 0 , odsłony: 354
kategorie artykułu:

W CYKLACH:

12 lutego (pn.) – Dyskusyjny Klub Filmowy – „Uciekaj!”, godz. 20:00, bilety: 11 zł

13 lutego (wt.) – Filmowy Klub Seniorów – „Passione”, godz. 11.45 i 12:00, bilety: 11 zł

WYDARZENIA SPECJALNE:

10 lutego (sob.), 11 lutego (nd.) – pokaz przedpremierowy – „Czwarta władza” – godz. 18:15 (sobota), 16:00 (niedziela), bilety 18 zł (ulgowy), 22 zł (normalny)

Najnowszy film Stevena Spielberga

W tym tygodniu zapraszamy do DCF-u na dwa przedpremierowe pokazy najnowszego 

filmu Stevena Spielberg pt. „Czwarta władza”. W rolach głównych Meryl Streep oraz Tom Hanks. Obraz nominowany jest do Oscara w dwóch kategoriach. Seans w sobotę 12 lutego o godz. 18:15 i w niedzielę 11 lutego o godz. 16:00. Bilet ulgowy kosztuje 18 zł, normalny 22 zł.

„Czwarta władza” oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które na zawsze wpisały się w historię amerykańskiego dziennikarstwa. Najwyższe władze już od czterech dekad ukrywają szokujące tajemnice, a amerykańska prasa walczy o prawo do ich ujawnienia. Wydawczyni dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) oraz redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks), stają na czele bezprecedensowego konfliktu między dziennikarzami a rządem USA. Na ekranie, oprócz Meryl Streep i Toma Hanksa, również: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts i Bradley Whitford

O tym, jak powstał najgorszy film na świecie

Już w najbliższy piątek 9 lutego premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku - „Disaster Artist”. James Franco przenosi na ekran historię powstawania kultowego już „The Room” i sam, w doskonały sposób, wciela się w głównego bohatera. „Disaster Artist” to zabawna opowieść o tym, jak inspirująca potrafi być przyjaźń. 

Film opowiada prawdziwą historię Tommy’ego Wiseau (James Franco)  początkującego twórcy filmowego, którego największą pasją jest kino. Niestety, w Hollywood chwilowo uważany jest raczej za ekscentrycznego dziwaka, niż utalentowanego artystę Wiseau jednak za wszelką cenę chce udowodnić swój geniusz, dlatego postanawia, że film zrobi sam, bez pomocy i udziału żadnego z wielkich studiów. Pisze scenariusz „The Room”, zatrudnia całą ekipę i wydaje na produkcję sześć milionów dolarów. Obraz szybko zyskuje złą sławę i zostaje okrzyknięty „najgorszym filmem na świecie”. „Disaster Artist” powstał na podstawie bestsellera Grega Sestero opisującego proces powstawania kultowego „The Room”. 

 

DKF: „Uciekaj!” 

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza w tym tygodniu na „Uciekaj!”. Film debiutującego w roli reżysera Jordana Peele został świetnie przyjęty przez krytyków i jest nominowany do Oscara w czterech kategoriach: za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i najlepszą role męską. Seans w poniedziałek 12 lutego o godz. 20:00. Bilety kosztują 11 zł.

Chris Washington (Daniel Kaluuya) i jego dziewczyna Rose Armitage (Allison Williams) są w związku już od kilku miesięcy i w końcu wybierają się do posiadłości jej rodziców, aby chłopak mógł się z nimi oficjalnie zapoznać. Atmosfera w domu od początku jest bardzo nerwowa i niepokojąca. Chrisowi wydaje się, że dziwne zachowanie domowników wynika z faktu, że jest czarnoskóry. Nie spodziewa się jednak, że chęć poznania go przez rodziców Rose nie jest jedynym powodem jego obecności w domu. Niedługo odkrywa przerażającą prawdę, której nie mógł się spodziewać. 

FKS: „Passione”

W ramach Filmowego Klubu Seniorów zapraszamy w tym tygodniu na seans filmu  „Passione”. John Turturro, znany aktor i reżyser, przybliża widzom muzyczną duszę swego ukochanego Neapolu. Przy okazji również prezentuje mało znaną historię tego włoskiego miasta. Spotkanie we wtorek 13 lutego o godz.  11:45 i 12:00. Bilety w cenie 11 zł.

John Turturro, pełniący w „Passione” funkcję narratora, portretuje Neapol jako miasto ogromnych kontrastów. To jedyna w swoim rodzaju mieszanka wielu kultur i tradycji muzycznych. Na wąskich uliczkach tego włoskiego miasta można usłyszeć wszystko: od melancholijnych pieśni miłosnych, poprzez kiczowate piosenki rozrywkowe, utwory o charakterze społeczno-politycznym, aż po reggae. „Passione” to swoiste połączenie klasycznego filmu dokumentalnego i muzycznych impresji, dzięki którym obraz zyskuje niepowtarzalny urok i czar.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.5.2018 07:00
poniedziałek, 14.5.2018 16:44
poniedziałek, 14.5.2018 08:00
piątek, 11.5.2018 13:00
czwartek, 26.4.2018 12:30
niedziela, 11.3.2018 08:30
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche