komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 22 maja 2018

Heleny, Wieslawy

Nielegalne parkowanie na "kopertach". Strażnicy surowo karzą kierowców

środa, 16.5.2018 12:37 , komentarze: 14 , odsłony: 2690
kategorie artykułu:

Parkowanie na kopercie skończy się mandatem. Świdniccy strażnicy miejsce dokładnie będą przyglądać się autom stojącym na charakterystycznych, niebieskich miejscach dla osób niepełnosprawnych. Niefrasobliwi kierowcy muszą mieć się na baczności.

- Koperta przez większość ludzi  kojarzona jest z ułatwieniem, a nie koniecznością. Miejsca postojowe dla niepełnosprawnych charakteryzuje nie tylko położenie blisko wejścia do sklepu, ale przede wszystkim szerokość, umożliwiająca wyjęcie wózka inwalidzkiego z samochodu. Dlatego apeluję do kierowców, aby nie pozostawiali swoich aut na kopertach, jeśli nie są osobami niepełnosprawnymi. Wątpię, aby chcieli się z nami zamienić - mówi Joanna Przygłodzka, niepełnosprawna mieszkanka Świdnicy.

O tym, że zaparkowanie na niebieskiej kopercie bez uprawnień może zakończyć się wysokim mandatem przypominają strażnicy.

Ostrzegamy, że pozostawienie pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz osób wymienionych w art. 8 ust. 2 KD zagrożone jest grzywną w wysokości 500 zł i 5-oma punktami karnymi, a ponadto pojazd osoby nieuprawnionej musi zostać odholowany na koszt właściciela. W odniesieniu do miejsc parkingowych przewidzianych dla osób niepełnosprawnych jedyną przesłanką odholowania jest brak oznaczenia pojazdu kartą parkingową. Strażnik zlecając czynność ma  obowiązek przeprowadzić postępowanie dowodowe, jednak zmierza ono w tym przypadku jedynie do ustalenia, czy pojazd został odpowiednio oznakowany - mówi Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej.

JB

 

Wasze komentarze

Mówi się"bułkie chlieba? Mówi się" a więc chyba znikły.
środa, 16.05.2018 18:51 autor: koń Rafał
W końcu się za robotę wzięli... Ale jeśli chodzi...
środa, 16.05.2018 17:40 autor: Kierowca
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki