komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 27 maja 2018

Augustyna, Juliana

Rusza Kinematograf Wrocławski

poniedziałek, 5.2.2018 18:39 , komentarze: 0 , odsłony: 757
kategorie artykułu:

Poniżej znajdują się zapowiedzi nadchodzących wydarzeń Strefy Kultury Wroclaw.

[Barbara] Nowy sezon Kinematografu Wrocławskiego – pokaz filmu „Ukryty w słońcu”

Bohaterami drugiego sezonu „Kinematografu Wrocławskiego” – cyklu pokazów filmowych oraz dyskusji, będą najważniejsze postacie polskiej reżyserii, które zdecydowały się na wykorzystanie w swoich dziełach wrocławskich krajobrazów (m.in. Królikiewicz, Kieślowski i Morgenstern) oraz rozpoznawalne obiekty architektoniczne, jak Dworzec Główny czy Dolnośląski Urząd Wojewódzki. 
Pierwsze w tym roku spotkanie – pokaz filmu „Ukryty w słońcu” w reżyserii Jerzego Trojana – odbędzie się 13 lutego, o godzinie 18:00 w Barbarze. To właśnie Barbara oraz okolice ulicy Świdnickiej zostały wykorzystane jako plener do filmu. Gościem będzie Stefan Kurzyp, asystent operatora przy filmie „Ukryty w słońcu”, a także wieloletni pracownik wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Spotkanie poprowadzi Lech Moliński, kurator cyklu. Wstęp wolny. 

Więcej informacjiTUTAJ 

[Sąsiadujemy] Konkurs na menedżera Pracowni

Do 10 lutego czekamy na zgłoszenia kandydatów na nowego menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – kulturalnej przestrzeni dla aktywności mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. W konkursie mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy osiedla oraz innych części Wrocławia, a także organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne, które opracują i wdrożą pomysły na działalność Pracowni od marca do grudnia tego roku. Zwycięzcy na realizację swojego programu otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 35 tysięcy złotych brutto, zostaną także zwolnieni z opłat za czynsz i media. 
Więcej informacjiTUTAJ

[Barbara] Akademia Miejska – nowy cykl wykładów dla licealistów i studentów

W najbliższy czwartek (8 lutego, godz. 18:00) zapraszamy do Barbary na pierwsze spotkanie „Akademii Miejskiej” – wykład „Jak smog przesłania miasto?”, który poprowadzi dr Jacek Małczyński. Nowy cykl spotkań poruszał będzie rozmaite, niekiedy trudne dylematy sąsiedztwa w przestrzeni miasta, a uczestnicy będą mieli szansę na zdiagnozowanie problemów i wyzwań przed którymi stoi Wrocław. Wstęp wolny.
Więcej informacjiTUTAJ 

[Impart] Anna Wyszkoni akustycznie

Zapraszamy na akustyczny koncert jednej z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Artystka posiada na swoim koncie wiele przebojów, nagród i wyróżnień (m.in. złote, platynowe i podwójne platynowe płyty), a jej koncerty uznawane są za bardzo widowiskowe, przebojowe, a zarazem niezwykle eleganckie. Anna Wyszkoni zagra w Imparcie w środę, 14 lutego, o godzinie 20:00. Bilety wciąż w sprzedaży.
Więcej informacjiTUTAJ  

[Barbara] Akademia Miejskiego Ogrodnika – wykład i dyskusja

Pierwszy w tym roku wykład Akademii Miejskiego Ogrodnika – cyklu spotkań wokół tematów roślinnych. Tym razem uczestnicy będą mogli poznać najważniejsze gatunki i metody uprawy ziół w warunkach domowych, odkryją też nietypowe przepisy na ich wykorzystanie w kuchni. Spotkanie odbędzie się 15 lutego, o godzinie 17:00 w Barbarze. Wstęp wolny.
Więcej informacji: TUTAJ 

[AIR Wro] Nabór na rezydencję w Berlinie

Trwa nabór na rezydencję dla artystów, kuratorów, badaczy, menedżerów kultury, dziennikarzy, aktywistów i animatorów mieszkających, uczących się lub tworzących na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego. Rezydencja w Berlinie będzie mieć hybrydowy charakter, a jej zadaniem ma być mapowanie miasta w poszukiwaniu modeli szeroko rozumianej współpracy pomiędzy organizacjami a mieszkańcami stolicy Niemiec. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego.
Więcej informacji: TUTAJ

 

Wasze komentarze

wtorek, 22.5.2018 13:04
poniedziałek, 21.5.2018 17:36
poniedziałek, 21.5.2018 12:40
2
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI