komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

Dzięki zgłoszeniu na KMZB zatrzymano mężczyznę przy którym ujawniono środki odurzające

wtorek, 15.5.2018 10:15 , komentarze: 0 , odsłony: 488
kategorie artykułu:

Dzięki zgłoszeniu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zatrzymali młodego mężczyznę przy, którym ujawniono środki odurzające. Według zgłoszenia dochodziło w tym miejscu do niedozwolonego spożywania alkoholu. Podczas weryfikacji zgłoszeń z KMZB został zatrzymany 21-latek, który posiadał przy sobie amfetaminę.

Informacja o tym, że na jednym z podwórek w Jaworzynie Śląskiej gromadzą się różne osoby, pijąc alkohol i zakłócając porządek, pojawiła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa już kilkukrotnie. Za każdym razem informacja ta była weryfikowana przez policjantów i tak tez było tym razem, dziś w nocy policjanci weryfikując  zgłoszenie kolejny raz sprawdzali to miejsce. Podczas kontroli zauważyli młodego mężczyznę którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Podczas legitymowania mężczyzna był nerwowy i niespokojny. Przyczyna takiego zachowania wyjaśniła się bardzo szybko.W trakcie kontroli osobistej policjanci ujawnili u 21-latka woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty w tej sprawie. 

 Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.  

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Za pośrednictwem aplikacji KMZB można zgłaszać sytuacje niebezpieczne, które zaobserwowaliśmy w naszym otoczeniu, ale również w pracy czy szkole. KMZB jest dostępna na stronie internetowej każdej komendy policji. Za pomocą kilku kliknięć, bardzo szybko, można zaznaczyć miejsce, w którym powinni pojawić się policjanci, bo zaobserwowaliśmy, że np. kierowcy  przekraczają dozwoloną prędkość lub niewłaściwie parkują, albo spożywany jest alkohol. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 56 min temu
dzisiaj, 59 min temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
poniedziałek, 22.10.2018 14:09
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Skład opału Agro
Skład opału Agro