komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

Biblioteka milczy w sprawie planu finansowego na 2018 rok

wtorek, 15.5.2018 08:48 , komentarze: 1 , odsłony: 785
kategorie artykułu:

Świdnickie Forum Rozwoju w połowie kwietnia złożyło wniosek w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, dotyczący udostępnienia planu finansowego Miejskiej Biblioteki Publicznej na 2018 rok. Organizacja do dziś go jednak nie otrzymała, choć obowiązek odpowiedzi nakłada na jednostkę prawo.

- MBP, będąca jednostką miejską powinna w Biuletynie Informacji Publicznej publikować sprawozdania finansowe oraz inne dokumenty związane z finansami i budżetem jednostki. Jako, że od lutego bieżącego roku biblioteka, oprócz swoich podstawowych obowiązków, takich jak popularyzacja czytelnictwa, organizacja wydarzeń promujących czytelnictwo, prowadzenie czytelni i sieci bibliotek, zajęła się także wydawaniem bezpłatnego „biuletynu”. Opinia publiczna powinna poznać  szczegóły finansowania tego przedsięwzięcia, które z głównymi zadaniami biblioteki mają niewiele wspólnego - mówi Marcin Paluszek. - Warto podkreślić, że na sesji, przy naszym sprzeciwie, radni przekazali kolejne 120 tys. zł na funkcjonowanie biblioteki, pomimo tego, że w grudniu 2018 r. w budżecie miasta zapisano ponad 2,5 mln zł na jej działalność - dodaje.

Dyrektor biblioteki, Ewa Cuban oświadczyła także, że całkowity koszt wydawania biuletynu pokrywany jest z przychodów z reklam. Radni chcą zatem wiedzieć, czy te przychody nie są transferowane z miejskich spółek.

Niestety, na stronach BIP nie ma informacji o strukturze tegorocznego budżetu, planu finansowego oraz podstawowych danych, dzięki którym można dowiedzieć się jak wygląda szkielet finansowy wydawanego w roku wyborczym „biuletynu” i czy publiczne środki są wydawane na działalność podstawową jednostki.

Zgodnie z ustawą, biblioteka powinna udzielić  szczegółowych informacji w terminie nieprzekraczającym 14 dni.

W przypadku dalszej zwłoki w udzieleniu nam informacji, podejmiemy kolejne kroki prawne w celu uzyskania informacji, do której my i wszyscy świdniczanie mamy prawo - deklaruje Marcin Paluszek.

 

Wasze komentarze

Pewnie niema planów.
czwartek, 17.05.2018 09:09 autor:
wczoraj, 19 godz temu
2
czwartek, 24.5.2018 08:37
wtorek, 22.5.2018 14:24
3
poniedziałek, 21.5.2018 08:05
2
poniedziałek, 21.5.2018 09:16
1
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki