komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Akcja drogówki: "Trzeźwy poranek"

czwartek, 28.12.2017 13:30 , komentarze: 0 , odsłony: 745
kategorie artykułu:

W godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań policjanci zatrzymali jednego kierującego, którzy wsiedli za kółko po użyciu alkoholu.

Ponad 800 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu  funkcjonariusze wałbrzyskiej „drogówki”. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości przeprowadzone zostały przy ulicy Andersa w Wałbrzychu. Tylko jeden kierujący zdecydował się na jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Przypomnijmy, że akcje „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy wieczór”, „Alkohol i narkotyki” czy też „Niebezpieczne promile” mają na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i osób, które siadają za kierownicą pod wpływem narkotyków. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. 

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba, która wcześniej piła alkohol, chce wsiąść do samochodu, uniemożliwimy jej to. Gdy jesteśmy świadkami takiego zachowania o całej sytuacji, należy powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierujący są na drodze poważnym zagrożeniem. Dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
poniedziałek, 16.7.2018 15:04
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:30
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus