komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

UPWr: zebraliśmy 85 tysięcy dla hospicjum

sobota, 13.1.2018 13:59 , komentarze: 0 , odsłony: 369
kategorie artykułu:

W piątkowy wieczór 500-osobowa aula na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wypełniona była co do jednego miejsca. Uczelnia już po raz dziewiąty organizowała charytatywny Koncert Noworoczny połączony z aukcją zebranych dzieł sztuki i przedmiotów pamiątkowych. Pieniądze, jak co roku, trafią na potrzeby podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Fundacja opiekuje się ponad 300 nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi z całego Dolnego Śląska.

Jej podopieczni otrzymują wsparcie lekarskie, pielęgniarskie, psychologiczne, rehabilitacyjne, socjalne i duchowe, jak również nierzadko bardzo drogi sprzęt medyczny i żywienie dostosowane do swoich potrzeb. Pomocą objęte są również ich rodziny. Opieka hospicyjna jest bezpłatna, ale jej zorganizowanie – bardzo kosztowne. Cześć wydatków pokrywa państwo, największą pomoc co roku stanowią wpłaty 1% podatku – jednak to nadal za mało.

W piątek z licytacji m.in. srebrnej płaskorzeźby, rzeźb z brązu i w kamieniu, obrazów, grafik,  srebrnej biżuterii  udało się zebrać 85 tysięcy złotych. 

Gwiazdą wieczoru na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu była Alicja Majewska, której towarzyszył  jak zawsze Włodzimierz Korcz. Ona także przekazała do licytacji swój podarunek – płytę z dedykacją wpisaną podczas osobistego spotkania po koncercie. 

Otwierające koncert występy Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka, z solistą Marcinem Januszkiewiczem – aktorem i muzykiem współpracującym m.in. Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Buffo i Teatrem WARSawy, wywołały niekończące się bisy. 

Każda wylicytowana złotówka to dowód na to, że prawdziwe wartości, te płynące głęboko z serca, są ważne, bo wciąż dzięki nim możemy zmieniać świat na lepszy – podkreślał  rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Tadeusz Trziszka.

Koncert Noworoczny na UPWr staję się piękną uczelnianą tradycją, ale to nie jedyne charytatywne działania przyrodników. Warto przypomnieć, że to właśnie studenci UPWr organizowali pierwszy studencki  sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i podczas tej zbiórki także ich spotkacie.

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.7.2018 23:30
czwartek, 19.7.2018 12:07
poniedziałek, 16.7.2018 09:00
piątek, 13.7.2018 13:15
1
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele