komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Ubliżali dwóm Syryjczykom - wylądowali w areszcie

sobota, 13.1.2018 13:54 , komentarze: 0 , odsłony: 706
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyzywali i grozili dwóm obywatelom Syrii. Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Policja jest stanowcza w przypadku takich przestępstw. Obaj zatrzymani w związku z podejrzeniem o znieważenie na tle narodowościowym, trafili już do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętej interwencji, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 23 lat, podejrzewanych o znieważenie dwóch obywateli Syrii na tle narodowościowym.

Starszy z zatrzymanych, to obywatel Ukrainy. Młodszy natomiast, to wrocławianin. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w wyniku szybkiej i skutecznej interwencji wrocławskich policjantów, którzy dzisiaj po godzinie 5.00 rano zauważyli na jednej z ulic w centrum Wrocławia, jak dwaj obcokrajowcy są znieważani przez nieznanych jeszcze wówczas sprawców.

Mężczyźni podejrzewani o znieważenie na tle narodowościowym w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za czyn, którego się dopuścili może grozić im teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Policja jest stanowcza w przypadku takich przestępstw.

/Policja

 

Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
7
niedziela, 15.7.2018 08:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia