komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 21 lipca 2018

Daniela, Diany

Biało-Niebieski Mikołaj w Domu Dziecka

poniedziałek, 18.12.2017 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1585
kategorie artykułu:

Sympatycy Górnika Wałbrzych zorganizowali siódmą już zbiórkę darów, które później Biało-Niebieski Mikołaj wręczył podopiecznym Domu Dziecka przy ulicy Asnyka na Nowym Mieście w Wałbrzychu. W paczkach dzieci znalazły zabawki, gry, piłki, sprzęt sportowy, słodycze. Dla nich była to najpiękniejsza chwila w okresie świąt, które mają tak bardzo rodzinny charakter.

Organizatorzy akcji cieszą się, że ich działania przynoszą coraz lepsze efekty i maja zdecydowanie większy zasięg oraz rozgłos. Ich podarunki zwiększyły nie tylko swoją objętość, ale i zostały dopasowane do tych marzeń dzieci, które można było spełnić.

- Jesteśmy naprawdę wdzięczni organizatorom za ich serce. Z roku na rok są coraz lepsi i doskonalsi w tym co robią - mówiła Elżbieta Makowska, dyrektor Domu Dziecka.

Gdy paczki zostały rozdane przyszła pora na zabawę. Uśmiech na twarzach podopiecznych Domu Dziecka gościł przez cały czas pobytu Biało-Niebieskiego Mikołaja. Dla kibiców Górnika jest to największą nagrodą. Radość i uśmiech sprawiają, że z roku na rok poszerzają swoją działalność.

W tym roku obdarowali już Dom Dziecka środkami czystości, produktami spożywczymi. Na kolejne tygodnie, miesiące mają równie ambitne plany.

- Nie chcemy pomagać tylko w okresie świąt. Już 1 czerwca planujemy zabrać dzieci na wycieczkę, chcemy zrobić wyprawki szkolne dla dzieci. Chcemy też raz może dwa razy w miesiącu przyjeżdżać by spędzić czas z dziećmi. Oni właśnie tego potrzebują najbardziej - mówią kibice Górnika.

W akcję pomocy włączyło się wiele osób. Wszystko zaczęło się od kibiców Górnika. Teraz wspierają ich koszykarze i piłkarze wałbrzyskiego klubu. Pomaga znany w mieście bokser, Krzysztof Sadłoń z całym klubem Imperium Boxing. Do pomocy dołączają się osoby prywatne, które często sami dostarczali paczki dla dzieci. Nagrodą jest uśmiech. 

- Oby w 2018 roku było go jeszcze więcej - dodają wałbrzyscy kibice Górnika.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 godz temu
piątek, 20.7.2018 15:23
piątek, 20.7.2018 15:21
piątek, 20.7.2018 11:05
czwartek, 19.7.2018 13:30
czwartek, 19.7.2018 12:04
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral