komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

Ferie zimowe 2018 we wrocławskim zoo

piątek, 12.1.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 323
kategorie artykułu:

Od pięciu lat, w każde ferie zimowe, wrocławskie zoo zaprasza „dużych i małych” na niezwykłe zwiedzanie pod okiem edukatorów. W trakcie dwugodzinnego spaceru uczestnicy spotkają się z pięcioma opiekunami zwierząt, którzy opowiedzą o swoich podopiecznych. „Egzotyczne spotkania” to prawdziwy hit, bo każdego roku wszystkie miejsca, na wszystkie 10 spotkań są zajęte. Warto zatem zarezerwować je wcześniej, a można to robić od dzisiaj.

Kiedy w zeszłym roku ruszyły rezerwacje, terminarz zapełnił się dosłownie w ciągu trzech dni.

- Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, więc dobrze jest wcześniej zaplanować wizytę w zoo i Afrykarium, rezerwując termin z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planuje się wycieczkę grupową. Osoby indywidualne, mogą liczyć na pojedyncze miejsca, jednak z doświadczenia wiemy, że tych miejsc jest bardzo mało, więc nie warto odkładać decyzji, do ostatniego dnia - mówi Monika Bielec, starszy specjalista ds. edukacji we wrocławskim zoo.

"Egzotyczne spotkania” to tylko 10 spacerów w grupach do 25 osób, w dniach 15-26 stycznia. Ze specjalnej oferty na ferie mogą skorzystać dzieci i dorośli, osoby indywidulane i grupy zorganizowane, wystarczy zadzwonić i zapisać się na konkretny termin. Spotkania odbywać się będą tradycyjnie tylko w dni robocze.

Program „Egzotycznych spotkań” zbliżony jest do tego z zeszłego roku, ale pojawiły się nowe elementy.

- Ponownie będziemy spacerować po Afrykarium, więc postanowiliśmy zmodyfikować program, aby osoby, które wzięły udział w spotkaniach w zeszłym roku, mogły znaleźć coś nowego. Większy nacisk położyliśmy zatem na ochronę gatunkową zwierząt i zmieniliśmy również niektórych naszych bohaterów– dodaje Bielec.

Pierwszy punkt obejmuje strefę Morza Czerwonego, gdzie na plaży mieszkają żółwie pustynne, a w wodzie, wielobarwne ryby pływają pośród rafy koralowej. W tym miejscu odbędzie się spotkanie z opiekunem, który opowie o niezwykłej faunie morza i któremu będzie można zadawać pytania dotyczące jego podopiecznych. Kolejny punkt podróży to Afryka Wschodnia, gdzie mieszkają hipopotamy nilowe, mrówniki, dikdiki, golce, mangusty, wiewiórki przylądkowe, słodkowodne ryby jezior Tanganiki i Malawi oraz najdłuższej rzeki świata – Nilu. W tym miejscu odbędzie się spotkanie z opiekunami Rumby, Salsy, Zumby i Valecka, czyli hipopotamów nilowych.

Dalej trasa prowadzi przez Kanał Mozambicki, gdzie w tunelu czekać będzie opiekun ryb. Opowie on uczestnikom o rekinach, płaszczkach, żółwiu morskim - Stefanie i symbiozie łagodnych oraz drapieżnych ryb w jednym zbiorniku. Na Wybrzeżu Szkieletów, pracownicy przedstawią uczestnikom spotkania pingwiny przylądkowe – jedyny afrykański gatunek pingwina, opowiadając o ich cechach charakterystycznych oraz zwyczajach. Na koniec będzie okazja poznać bliżej bodaj najbardziej łagodne ssaki świata – manaty, które mieszkają w strefie Dżungli Konga, w sąsiedztwie niebezpiecznych krokodyli nilowych oraz licznych gatunków ryb i wolno fruwających ptaków. Dlaczego warto wziąć udział w tych spotkaniach?

- Rzadko zdarza się okazja, aby spotkać się osobiście z opiekunami i móc bezpośrednio od nich usłyszeć ciekawostki na temat zwierząt. Tym bardziej, że te ciekawostki dotyczą nie tylko gatunku, ale również poszczególnych osobników zamieszkujących nasze zoo. Usłyszymy więc między innymi o Janushu, Zumbie, Tekli czy Abel – podkreśla Monika Bielec - Kiedy przygotowywaliśmy program, najbardziej zafascynowały mnie opowieści o skaczących jak delfiny płaszczkach, naturalnym filtrze przeciwsłonecznym hipopotamów nilowych i wyjeździe opiekuna pingwinów do RPA, gdzie ratował te niezwykłe ptaki. Mamy tu więc edukację podaną w bardzo atrakcyjnej formie i niezwykłym otoczeniu – dodaje.

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.7.2018 23:30
czwartek, 19.7.2018 12:07
poniedziałek, 16.7.2018 09:00
piątek, 13.7.2018 13:15
1
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki