komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 21 lipca 2018

Daniela, Diany

Szkolny Wieczór Kolęd i Pastorałek w Sokołowsku

niedziela, 17.12.2017 09:19 , komentarze: 0 , odsłony: 402
kategorie artykułu:

„Hej kolęda, kolęda!” to czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić,  odłożyć na bok troski  i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. W okolicy Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie spotykamy się w gronie najbliższych: rodziców, dziadków, kolegów, koleżanek, grona pedagogicznego, pracowników zespołu,  aby wspólnie przeżywać nadchodzący czas.

Dzieci przedszkolne i uczniowie przygotowali pod opieką wychowawców przepiękny program artystyczny. Najmłodsze dzieci z obu grup przedszkolnych zaśpiewały  ilustrując choreograficznie pastorałkę pt „Jezu –nasz Baranku”. Uczniowie  z klasy  I i II zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy. Uczniowie klas III, V i VII wykonali przepiękne pastorałki, wygrywając akompaniament na instrumentach perkusyjnych.  Uczniowie z  klas: IV i VI przypomnieli tradycje i  obyczaje związane z Bożym Narodzeniem   i kolędowaniem kolędników w tym czasie.

Wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą, pięknie śpiewali, występując przed kilkudziesięcioosobową widownią.

W trakcie „Wieczoru Kolęd i Pastorałek”, uczennice z warsztatów artystycznych częstowały gości i uczniów   pierniczkami i ciasteczkami, upieczonymi  w „Kawiarence” w Sokołowsku. Goście licznie odwiedzili szkolny „Kiermasz Bożonarodzeniowy”, gdzie zakupili ręcznie wykonane choinki, stroiki i ozdoby świąteczne.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 godz temu
piątek, 20.7.2018 15:23
piątek, 20.7.2018 15:21
piątek, 20.7.2018 11:05
czwartek, 19.7.2018 13:30
czwartek, 19.7.2018 12:04
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele