komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

Frik Muzik Festival 2018 - Zacier, Łydka Grubasa i Woda Ski Bla

czwartek, 4.1.2018 00:24 , komentarze: 0 , odsłony: 361
kategorie artykułu:

 Najbardziej zwariowana wrocławska impreza powraca!

Po kilku latach przerwy ponownie zapraszamy na FRIK MUZIK FESTIVAL!

23 lutego 2018 r. w Starym Klasztorze dla najlepszej wrocławskiej publiczności zagrają ZACIER, ŁYDKA GRUBASA oraz WODA SKI BLA - bądźcie gotowi na wszystko!

Pierwsza edycja Frik Muzik Festival w 2010 z udziałem gwiazdy stylu humppa, zespołu Eläkeläiset z Finlandii, zakończyła się totalną demolką sceny, upadkiem festiwalu na kilka lat oraz zamknięciem legendarnej sali Wytwórni Filmów Fabularnych - zobaczcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=Sdz1ncYZMUE

ZACIER to zarazem nazwa zespołu i pseudonim artystyczny lidera, Mirosława Jędrasa. Jest on autorem tekstów i muzyki, w zespole śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych, prywatnie jest lekarzem i pracuje w warszawskim szpitalu. Na koncertach towarzyszą mu regularnie syn Michał 'Mrufka' Jędras na instrumentach perkusyjnych i Andrzej 'Dziarski' Matuszczak na gitarze. Po ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumie "Skazany na Garnek", w tym roku światło dzienne ujrzał nowy krążek artysty, zatytułowany "Podróże w czasie, czyli park, rower i wiewiórki". Płyta nagrana została wraz z muzykami projektu Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia, w którym uczestniczą między innymi znani z Elektrycznych Gitar Aleksander Korecki i Tomasz Grochowalski, oraz Wojciech Ruciński. Nagrania realizowali zaś Wojciech Jabłoński, muzyk Kultu, oraz Kajetan Aroń.

Zacier już od 11 już lat organizuje w Warszawie Festiwal Twórczości Nieograniczonej ZACIERALIA, na którym regularnie występują tacy artyści jak Kazik Staszewski, Kuba Sienkiewicz czy Olaf Deriglasoff.

Jedną z pierwszych piosenek Zacieru był utwór Odpad Atomowy, którą później wykonywał Kazik Na Żywo oraz Elektryczne Gitary. Z kolejnych płyt pochodziły takie "andergrandowe" przeboje, jak Kebab w cienkim cieście, Niedźwiedź Janusz czy Przypowieść o rybach marnotrwanych. Oprócz płyt wydanych przez wytwórnię, Zacier regularnie nagrywa we własnym studio i udostępnia utwory za darmo na swojej stronie internetowej.

 

ŁYDKA GRUBASA powstała w 2002 roku jako muzyczny żart stanowiący alternatywę dla "tru metalowej" codzienności muzyków. Od zawsze zespół wykonywał mieszankę stylów muzycznych, z przewagą rocka i metalu. Wszystko to okraszone dosadnym, humorystycznym, polskim tekstem. Zespół na koncie ma trzy studyjne albumy - "Bąż Woa" (2010), "Perpetuum Debile" (2013) i "O-dur C-ból" (2017), wyraźnie ukazujące dorobek muzyczny i tekstowy muzyków. Łydka do maja 2017 roku zagrała niemal trzysta koncertów w całej Polsce, zahaczając między innymi o Przystanek Woodstock, mnóstwo klubów, przeglądów i eventów o zasięgu lokalnym oraz krajowym. 

Zespół stara się grać dobrego rocka bez napinki, w szczerym, nienadętym, przyjaznym wydaniu, nie zapominając jednak o istocie ostrego grania, czyli instrumentalnym i wokalnym pazurze. Bardzo również stara się dbać o wysoki poziom wykonania i nagłośnienia na koncertach, mając na uwadze uszy publiczności. Jeśli zaś uda się kogoś dodatkowo skłonić do refleksji i sprawić, by pojął puentę schowaną w prostym na pozór tekście, tym lepiej...

Zespół stanowią: 

Bartosz "Hipis" Krusznicki - wokal 

Maciej "Ziggy" Charytoniak - wokal, gitara 

Artur "Carlos" Wszeborowski - gitara basowa, chórki 

Jakub "Rudy" Olszewski - bębny 

Dominik "Długi" Skwarczyński - klawisze 

 

WODA SKI BLA - zespół powstał w worku ze skrzyżowania łodzi podwodnej z brojlerem - dziką rasa kurczaka jutlandzkiego. W Paryżu bądź Poznaniu. Niestety nie można do tego dojsć ze wzgledu na pisownię litery "ó" w wyrazie "kołek". Pierwszy utwór skomponowano ze względu na wycieczkę na Martynikę. Kariera muzyczna rozwija się nadal w kierunku określonym jedynie symbolicznie przez pieśniarzy i tańca z Kowalewa - województwo pomorskie, trzeci słup od lewej. Wpływy wczesnobengalskokrasnoludzkopiękne, z dużym naciskiem na przednie koło psa. 

Zepsół jest plątaniną kabli, drutu kolczastego, oraz swoistym miszmasz zupy ogorkowej i jej dwóch braci. Z tym, że należy zauważyć tutaj i wszędzie po kolei przy okazji niezliczonych entuzjastycznych, a także najpiększych fanów muzrockowej jazzyki i przedstawicół pszczół w czynie. Paradne wygibasy myślowe zawarte w przesłaniu, a także swój niepowtarzalny styl zepsół nabył w drodze dyfuzji lub infekcji droga kropelkową od wybitnego fabrykanta gwoździ tudzież i betonu konkretnego, którego to nazwy nie możemy podać gdyż jest ciężka. 

Skład Ze Społu:

- węgiel aktywny - około trzech procent

- reszta to praktycznie woda, appendix i azot

23.02.18 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Frik Muzik Festival 2018

ZACIER, ŁYDKA GRUBASA, WODA SKI BLA

bilety: 25 zł - 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 30 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu

miejsca siedzące ( balkon): 45 zł

 

Wasze komentarze

środa, 11.7.2018 07:45
wtorek, 10.7.2018 10:56
poniedziałek, 25.6.2018 11:06
poniedziałek, 14.5.2018 08:00
piątek, 11.5.2018 13:00
czwartek, 26.4.2018 12:30
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele