komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 19 stycznia 2019

Henryka, Mariusza

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych rusza już dziś!

środa, 18.4.2018 10:25 , komentarze: 0 , odsłony: 664
kategorie artykułu:

Już dziś rozpoczyna się 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Na widzów czeka pięć dni wypełnionych seansami, spotkaniami z twórcami oraz wydarzeniami towarzyszącymi.

Tegoroczna edycja wydarzenia, która rozpoczyna kolejną dziesiątkę Festiwalu, odbywa się pod hasłem: Inni. Organizatorzy przygotowali sekcję filmów nawiązujących do tematu, poprzez które chcą udowodnić, że inne nie znaczy wcale złe, ale piękne i fascynujące. Okiem Młodych w Świdnicy otworzy film „Obcy w raju” w reżyserii Guido Hendrikxa – po pokazie zaplanowano debatę pt. „Obcy a sprawa polska” z udziałem m. in. prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej. Drugiego dnia Festiwalu, w czwartek, rozpoczną się spotkania z filmami konkursowymi w ramach Konkursu Młodzieżowego.             

O statuetkę Młodego Oka walczyć będzie sześć krótkometrażowych filmów twórców do 21. roku życia. Oceniać je będzie jury w składzie: Natalia Nikolska – animatorka kultury, Rosjanka i mieszkanka Świdnicy, Karol Piekarczyk związany z dystrybutorem Against Gravity oraz Jakub Radej, zdobywca Grand Prix Festiwalu Okiem Młodych w ubiegłym roku. Drugi dzień wydarzenia zakończy się pokazem dwóch filmów Grzegorza Brzozowskiego: „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” oraz „Obcy na mojej kanapie”, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest darmowy, program dostępny jest na stronie www.

Wszelkie informacje udzielane będą w Centrum Festiwalowym zlokalizowanym w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury.

 

Wasze komentarze


środa, 9.1.2019 11:43
sobota, 15.12.2018 08:28
poniedziałek, 10.12.2018 13:35
niedziela, 2.12.2018 12:32
sobota, 10.11.2018 16:06
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele