komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Znęcali się nad własnymi matkami. Szokujące zachowanie dwóch mężczyzn

wtorek, 12.12.2017 14:41 , komentarze: 0 , odsłony: 2029
kategorie artykułu:

Na 3 miesiące do aresztu trafił pierwszy, a na miesiąc drugi z mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Wrocławia, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw w stosunku do członków rodziny. Mężczyźni podejrzani są m.in. o pobicie i znęcanie się nad członkiem rodziny, a także kradzież mienia swoim matkom. Funkcjonariusze zatrzymali ich w trakcie dwóch poważnych interwencji, podczas których konieczne było udzielenie pomocy ofiarom znęcania się. Obaj zatrzymani mogą teraz trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie działania Komisariatu Policji w Leśnicy. Przed godziną 22:00 policjanci zostali poinformowani o pobiciu kobiety i natychmiast pojechali pod wskazany adres. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, syna kobiety, który jak się okazało pobił swoją matkę. Sprawca w chwili zatrzymania był bardzo agresywny i stawiał opór w związku z powyższym funkcjonariusze byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Wobec podejrzanego zastosowano już miesięczny areszt tymczasowy, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ta sama kara grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez dzielnicowych Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany znęcał się nad matką i dodatkowo przywłaszczył sobie jej komputer oraz podgrzewacz. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

Policjanci apelują o nie pozostawianie obojętnym na krzywdę drugiego człowieka i informowanie o każdym przypadku znęcania się nawet, jeżeli dotyczy to członków rodziny. Do dyspozycji poszkodowanych oprócz policjantów są również psychologowie Urzędu Miejskiego, współpracujący, na co dzień z Policją. Ofiary, czy sprawcy przemocy mogą korzystać ze specjalnych terapii, dzięki którym mogą próbować rozwiązać wiele problemów rodzinnych.

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
12
niedziela, 15.7.2018 08:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ