komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

I etap budowy kanalizacji w Mrowinach na finiszu

poniedziałek, 16.4.2018 12:40 , komentarze: 0 , odsłony: 162
kategorie artykułu:

Powoli dobiegają końca prace w ramach pierwszego etapu budowy kanalizacji w Mrowinach. Do zakończenia całej inwestycji trzeba poczekać jeszcze dłuższą chwilę, jednak najważniejsze zaplanowane prace kanalizacyjne zostały już w centrum Mrowin zrealizowane.

W tej chwili firma wykonawcza realizuje prace na odcinku przy świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy czekają jednak na odtworzenie zniszczonej nawierzchni drogowej, co już niebawem, zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, nastąpi. - Roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej wraz przyłączami zostały już zrealizowane. Obecnie kończymy budowę sieci deszczowej, łącznie z wykonaniem przepięć i odprowadzeniem wód deszczowych. Na chwilę obecną kanalizacja deszczowa jest wykonana w siedemdziesięciu procentach i przygotowujemy się już do procedur odbiorowych, jeżeli chodzi o sieci sanitarne. Planowane jest tutaj odtworzenie całej drogi, po obydwu stronach będą krawężniki i te prace będą już wkrótce realizowane. Ten etap planujemy zrealizować do połowy maja wraz z oddaniem sieci kanalizacji - wyjaśnia Paweł Zwoździak kierownik budowy "PIEC-BUD" wykonawca inwestycji.

Budowa kanalizacji to specyficzna, ale również uciążliwa inwestycja. Mieszkańcy Mrowin zapewniają jednak, że czekali na to zadanie od wielu lat, dlatego mówią, że przeczekają wszelkie uciążliwości z nią związane. - Rzeczywiście dla nas mieszkańców jest to uciążliwa inwestycja, ale czekaliśmy na jej budowę w naszej wsi długie lata. Cierpliwie czekamy na jej zakończenie. Najważniejsze, że dzięki temu będzie się żyło nam jeszcze lepiej - przyznaje Krystyna Popek sołtys Mrowin.

Drugi etap budowy kanalizacji, który rozpocznie się tuż po zrealizowaniu do końca wszystkich prac w ramach pierwszego etapu, sięgać będzie aż do Żarowa. Sieć wodociągowa będzie doprowadzona do ulicy Słowiańskiej. - Przypomnę także, że najpierw w ramach pierwszego etapu Zakład Wodociągów i Kanalizacji wymienił całą sieć azbestowo-cementową. W tej chwili wykonawca kończy już prace kanalizacyjne, a przed nami jest jeszcze całkowite odtworzenie nawierzchni drogowej. Wówczas, po zakończeniu tej część prac i całkowitym uporządkowaniu tego terenu rozpocznie się drugi etap inwestycji. Zakłada on kontynuację prac na odcinku od ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach aż do granicy z miastem Żarów. Prace te będą przebiegały już znacznie szybciej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Pierwszy etap budowy kanalizacji w Mrowinach kosztować będzie 1.999.000,00 złotych, przyznane dofinansowanie to kwota 780.273,72 złotych. Drugi etap tej inwestycji pochłonie 4.390.000,00 złotych. Łącznie wszystkie trzy etapy kosztować mają ponad 9 milionów złotych.

 

Wasze komentarze

sobota, 21.7.2018 10:25
piątek, 20.7.2018 14:28
piątek, 20.7.2018 14:26
piątek, 20.7.2018 13:41
piątek, 20.7.2018 13:30
czwartek, 19.7.2018 13:39
czwartek, 19.7.2018 12:59
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral