komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Umowy na przebudowę dróg podpisane

poniedziałek, 16.4.2018 09:37 , komentarze: 0 , odsłony: 393
kategorie artykułu:

Stare i zniszczone nawierzchnie drogowe przy ulicy Wojska Polskiego i Dworcowej w Żarowie doczekają się gruntownego remontu. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowy z wykonawcą inwestycji Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów. 

Inwestycje realizowane będą w ramach zadania "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Ulice Wojska Polskiego i Dworcowa są to dwie pierwsze drogi, które zostaną zmodernizowane w ramach tego zadania. - Będą to kolejne inwestycje drogowe realizowane na terenie naszego miasta. Drogi, które zostaną przebudowane w ramach zadania rewitalizacyjnego, na które nasza gmina pozyskała unijne dofinansowanie są stare i wymagają kapitalnego remontu. Są to tylko dwie drogi z kilkunastu, które zostaną gruntownie przebudowane. W kolejce czekają następne, a ich remont przyczyni się także do zmiany wizerunku miasta - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wiele zadań realizowanych jest obecnie na terenie Żarowa, dlatego remont dróg przy ul. Wojska Polskiego i Dworcowej został zaplanowany w okresie wakacyjnym. Wykonawca ma czas do końca sierpnia, aby zrealizować te zadania. Oprócz ulicy Wojska Polskiego i Dworcowej wyremontowane zostaną jeszcze drogi przy ulicach: Kopernika, Kwiatowej, Mickiewicza, Placu Wolności, Puszkina, Słowackiego, Sportowej i Zamkowej. Na remont kolejnych dróg będą ogłoszone przetargi i tuż po podpisaniu umowy z wykonawcą robót rozpoczną się prace remontowe przy kolejnych drogach w mieście. - W ramach prac przewidziane zostały nowe nawierzchnie mineralno-bitumiczne. Wykonana zostanie także nowa kanalizacja deszczowa, krawężniki, studzienki oraz nowa warstwa podbudowy. Remont ulicy Dworcowej, zgodnie z podpisaną umową potrwa do końca lipca, a ulicy Wojska Polskiego do końca sierpnia - wyjaśnia Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wartość inwestycji drogowych przy ul. Wojska Polskiego i Dworcowej to kwota 1.337.876,74 złotych. Inwestycje sfinansowane zostaną ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania na zadanie "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych. - W piątek, 6 kwietnia została podpisana umowa dotycząca wykonania nowej nawierzchni asfaltowej ulic Wojska Polskiego i Dworcowej. Jest to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, a jednocześnie ważna i kolejna drogowa w naszym mieście. Prace ruszą w okresie wakacyjnym, bo jest wówczas mniejsze natężenie ruchu. Każda budowa przynosi za sobą utrudnienia i uciążliwości dla mieszkańców, ale jest zapewnienie wykonawcy, że prace przebiegną szybko i sprawnie. Remont dróg z pewnością poprawi komfort jazdy. Zrobi się bezpieczniej i estetyczniej - mówi radna Iwona Nieradka.

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz