komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Zdjęcia do serialu „II Wojna Światowa w małych rękach”

piątek, 8.12.2017 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 844
kategorie artykułu:

W Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu trwają zdjęcia do międzynarodowego serialu dla dzieci „II Wojna Światowa w małych rękach”, którego CeTA jest koproducentem. 

Serial „II Wojna Światowa w małych rękach” to ośmioodcinkowy dokumentalny projekt, którego celem jest ukazanie z perspektywy najmłodszych jak II Wojnę Światową doświadczały dzieci z różnych europejskich krajów. Jego bohaterami są chłopcy i dziewczęta z Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Norwegii, Czech, Polski i Niemiec, a opowiedziane w nim historie opierają się na pamiętnikach i biografiach dzieci z lat 1938-1945. Forma realizacji serialu to połączenie ujęć z aktorami, materiałów archiwalnych oraz zdjęć wykonanych na makietach. W hali zdjęciowej CeTA realizowane są zdjęcia efektowe z wykorzystaniem miniaturowych modeli mapy Europy, fiordów norweskich, getta w Częstochowie, obozu koncentracyjnego Auschwitz oraz stepu w Kazachstanie, a także wielu figurek w różnej skali przygotowanych na potrzeby produkcji.

Serial „II Wojna Światowa w małych rękach” to międzynarodowa koprodukcja telewizji SWR i LOOKS Film&TV z Niemiec oraz licznych partnerów, którymi w Polsce oprócz Centrum Technologii Audiowizualnych są: TOTO Studio, EC1 Łódź-Miasto Kultury i Momakin. 

Światowa premiera planowana jest na listopad 2018 roku. Już teraz prawa do emisji serialu zostały zakupione przez kilkanaście europejskich stacji telewizyjnych.

fot. CeTA.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.7.2018 09:00
piątek, 13.7.2018 13:15
1
czwartek, 12.7.2018 09:26
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ