komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Radni zadecydowali: będzie przystań w Śmiałowicach

sobota, 14.4.2018 11:04 , komentarze: 0 , odsłony: 1214
kategorie artykułu:

Rada Gminy Marcinowice na piątkowym posiedzeniu wyraziła zgodę na przesunięcie środków w budżecie i dofinansowanie projektu budowy przystani kajakowej na rzece Bystrzycy we wsi Śmiałowice.

- Mimo że środki zostały przesunięte z puli przeznaczonej na rozbudowę zaplecza kuchennego przy świetlicy w Śmiałowicach, to inwestycja ta nic nie straci, ponieważ została podzielona na dwa etapy. 
W roku 2018 zostanie zrealizowana część projektowa inwestycji (uzyskanie zgody konserwatora zabytków, wykonanie projektu i uzyskanie pozwoleń budowlanych), a gros samej inwestycji zrealizowane będzie w kolejnym roku, bez uszczuplania jej budżetu. Dziękujemy Radzie Gminy, z naszą radną na czele, za znalezienie salomonowego rozwiązania tej trudnej sytuacji - mówią członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Śmiałowice.

Głównym elementem przystani według projektu ma być pontonowy pomost umocowany na dnie rzeki oraz ruchomy trap z poręczą linową i wąską pochylnią ułatwiającą kajakarzom wychodzenie na koronę wału i wyciąganie kajaków. Znaleźć ma się tam również placyk biwakowy, wyposażony w zadaszone ławostoły z oświetleniem solarnym oraz wybrukowane miejsce na ognisko otoczone ławeczkami. Zaplanowane jest także postawienie kontenera sanitarnego i magazynowo-usługowego. Projekt przewiduje zakup sprzętu kajakowego i przyczepy samochodowej do transportu kajaków oraz budowę zadaszonego hangaru w celu zorganizowania niewielkiej wypożyczalni sprzętu wodnego. W pobliżu przystani ma powstać również parking.

Projekt wpisany w Sołecką Strategię Rozwoju Wsi Śmiałowice znalazł się  na czwartym miejscu spośród 69 pozytywnie ocenionych projektów i 22 wybranych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Został przygotowany przy współpracy Gminy Marcinowice, Rady Sołeckiej Wsi Śmiałowice oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Śmiałowice i jego prezes Lucyny Szpilakowskiej.

Za przesunięciem w budżecie zagłosowało 11 radnych, jedna osoba była przeciwna.

 

 

Wasze komentarze

środa, 18.7.2018 09:04
1
wtorek, 17.7.2018 09:45
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele