komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

[FOTO] Stworzyli kolejną klasę patronacką

piątek, 13.4.2018 13:55 , komentarze: 3 , odsłony: 1767
kategorie artykułu:

13 kwietnia w firmie ZUPBADURA w Świdnicy z udziałem władz miasta, powiatu, dyrekcji Zespołu Szkół Mechanicznych podpisano oficjalnie porozumienie dotyczące utworzenia nowej klasy patronackiej, która w 2018 roku powstanie w "Mechaniku".

- Program "Zostańcie z nami" ma pokazywać młodym ludziom możliwość zdobycia w naszym mieście dobrego zawodu i stabilnego miejsca pracy. Nie mógłby on istnieć gdyby nie taka rzeczywista i konkretna codzienna współpraca ze świdnickimi przedsiębiorcami. Przez te blisko już  dwa lata udało się zrobić wiele dobrego. Młodzież może zobaczyć na czym polega praca, może stanąć przy taśmach produkcyjnych, stanąć przy deskach kreślarskich i zobaczyć co robią nasze powiatowe zakłady pracy, które w ostatnim czasie bardzo się rozwinęły. ZUPBADURA byli jednymi z pierwszych partnerów biznesowych w naszym programie, za co gorąco dziękuję. Otworzyli szeroko drzwi swojej firmy dla młodzieży - podkreślała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Na czym polegają klasy patronackie? To m.in. stworzenie w szkole stanowiska pracy, wsparcie dydaktyczne, utworzenie miejsca na praktykach czy wreszcie stypendium za najlepsze wyniki. Uczniowie w ten sposób zyskują już na starcie wiedzę  o tym, jaka przyszłość czeka ich w konkretnym zawodzie i czego mogą oczekiwać od potencjalnego pracodawcy. To niezwykle ważne zwłaszcza w kontekście stawiania w ostatnim czasie na edukację branżową i wynoszenie praktycznej nauki zawodu na edukacyjny piedestał.

Wielkim orędownikiem takiego podejścia do edukacji jest dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych, Krzysztof Anklewicz.

- W ofercie naszej szkoły pojawił się nowy zawód: monter maszyn i mechanik urządzeń. Sam jestem absolwentem "Mechanika" i bardzo mi zależy, aby nasi uczniowie mieli dostęp do najnowszych technologii i procesów produkcji. Pomimo tego, że mamy bardzo dobrą bazę dydaktyczną, to jednak nie jesteśmy w stanie bez pracodawcy pokazać tego wszystkiego młodzieży co w dzisiejszym świecie technicznym funkcjonuje - mówił dyrektor. - Dlatego tak ważna jest nasza współpraca z firmami.

O działalności firmy ZUPBADURA możecie Państwo przeczytać tutaj:

Zupbadura- świdnickie okno na świat

 

Wasze komentarze

A co ma z tym Beti wspólnego? Przecież mechanik podlega...
poniedziałek, 16.04.2018 12:02 autor:
trądzik ciągnie w inna stronę...
niedziela, 15.04.2018 03:06 autor:
środa, 18.7.2018 09:04
1
wtorek, 17.7.2018 09:45
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Miral
Miral
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki