komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

O Irenie Sendlerowej z Anną Czerwińską-Rydel

poniedziałek, 26.3.2018 14:51 , komentarze: 0 , odsłony: 663
kategorie artykułu:

Do Żarowa, na zaproszenie burmistrza Leszka Michalaka i biblioteki przyjechała Anna Czerwińska-Rydel autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka opowiadała uczniom żarowskich szkół o swojej książce "Listy w butelce" poświęconej Irenie Sendlerowej. 

Razem z pisarką do Żarowa przyjechał także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy i porozmawiać z nimi także o Irenie Sendlerowej oraz jej codziennym zaangażowaniu w trudnych wojennych czasach w ratowanie żydowskich dzieci. Gości gorąco powitali w Żarowie burmistrz Leszek Michalak, Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Podczas spotkania autorka przeczytała kilka fragmentów swojej książki i odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Młodzi czytelnicy chętnie zabierali głos, pytając o powody pisania, początki kariery czy ilość napisanych książek. Na pytanie ile dotychczas napisała książek, pisarka odpowiedziała żartobliwie. - Jest to liczba 44. Bardzo ważna dla mnie, bo mam 44 lata, napisałam 44 książki i 44 kilogramy waży mój pies.

Do przeczytania książki "Listy w butelce" zachęcał uczniów także Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka. - Irena Sendlerowa zasłużyła sobie jak nikt na to, żeby Jej historię poznały przede wszystkim dzieci, ludzie młodzi, ale też dorośli. Jaka była Irena Sendlerowa, którą miałem okazję poznać? Była skromna. Cicha. Bardzo mądra. Przez całe życie pomagała innym, wielokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie i życie (...) Kiedy ktoś wyrażał podziw dla Jej bohaterstwa, zwykła mawiać, że to nic takiego! Zrobiła przecież tylko to, co każdy zrobiłby na Jej miejscu - czytamy we wstępie książki Anny Czerwińskiej-Rydel "Listy w butelce". Kilka słów we wstępie napisał Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Tuż po spotkaniu pisarka rozdawała autografy i swoje książki młodym czytelnikom z Żarowa. W podziękowaniu dzieci podarowały Jej bukiet kwiatów.

Rok 2018 z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił Rokiem Ireny Sendlerowej.

 

Wasze komentarze

sobota, 21.7.2018 10:25
niedziela, 8.7.2018 09:58
piątek, 29.6.2018 15:44
środa, 27.6.2018 09:44
poniedziałek, 25.6.2018 09:51
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Miral
Miral
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY