komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 16 lipca 2018

Mariki, Benity

Sesja Rady Miasta Świdnicy [LIVE]

piątek, 23.3.2018 10:32 , komentarze: 2 , odsłony: 2320
kategorie artykułu:

Trwa sesja Rady Miasta w Świdnicy. W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały w sprawie obchodów roku Ireny Sendlerowej w Świdnicy; nadania imienia dla ronda u zbiegu ulic Polna Droga, Wałbrzyska i Jana Kochanowskiego; przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Świdnicy w 2018 roku”.

Za przyjęciem uchwały, pomimo kontrowersji, zagłosowało 19 radnych, 1 wstrzymał się od głosu.

godz. 13. Głosowanie nad zmianami w budżecie odbywać się będzie imiennie.

Radny Lesław Podgórski zaproponował prezydent miasta negocjację z Wałbrzyską Strefą Ekonomiczną dot. zapłaty pół miliona prowizji od sprzedaży gruntu przy ulicy Pogodnej.

- Prowizja dla WSSE z tytułu przeprowadzenia przez nią przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Pogodnej wynika z umowy podpisanej w 2005 roku przez ówczesnego prezydenta miasta, Wojciecha Murdzka. Wysokość tej prowizji wynosi obecnie 14% ceny netto sprzedaży nieruchomości plus podatek VAT w wysokości 23%. Początkowo prowizja ta wynosiła aż 20%. Miasto występowało do WSSE na piśmie, prowadzono także rozmowy w sprawie obniżenia prowizji, niestety strefa odmówiła. Miasto skorzysta na tej transakcji, gdyż powstanie nowy zakład pracy, który docelowo ma zatrudnić kilkaset osób - tłumaczy rzeczniczka urzędu.  

CZYTAJ TAKŻE: Pół miliona prowizji dla WSSE za sprzedaż działek przy Pogodnej

godz. 10.50: Trwa dyskusja dot. kupna budynku i gruntu przy ulicy Malinowej, który ma zostać przeznaczony na filię biblioteki i Klub Seniora na Kraszowicach. Według rzeczoznawcy znajduje się on w fatalnym stanie technicznym i lepiej będzie go wyburzyć niż remontować.

***

Radna Grażyna Ciążeńska odczytała wniosek dot. przeniesienia środków przeznaczonych na wydawanie gazety samorządowej (oraz budowę repliki samolotu Red Baron) na rzecz podwyżek dla pracowników administracji i obsługi, jednostek oświatowych. Oba podpisali: Janusz Solecki, Ewa Wawrzyniak, Jan Jaśkowiak, Krzysztof Lewandowski, Lesław Podgórski, Dariusz Sienko, Grażyna Ciążeńska, Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Głosowanie nad pierwszym wnioskiem: 7 radnych za, przeciw 10. Radny Wiesław Żurek, nie brał udziału w głosowaniu.

Głosowanie nad drugim wnioskiem: 7 radnych za, przeciw 10. 

- Fokker kosztować będzie 5 tysięcy złotych. Jak wielokrotnie powtarzaliśmy jest to taka kwota. Łatwo jest szastać pieniędzmi, a czy przeliczyliście Państwo ile to by było środków? Nasze rozmowy z delegacjami odbywały się w zaciszu gabinetów, a nie przy blasku fleszy mediów, z grupką osób. To obłudne zbijanie kapitału. Chcemy zwiększyć środki na podwyżki o 700 tysięcy złotych. Na razie na tylko tyle nas stać- mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

***

godz. 10.30: uchwała ws. zmian w budżecie. 

- Zmiany te wynikają ze wstępnego wyniku wykonania budżetu. Wygląda ono bardzo dobrze. Przekroczyliśmy dochody planowane: z podatków. To pozwala na rozdysponowania środków na zadania inwestycyjne, bez konieczności zadłużania miasta. Dzisiaj proponujemy kolejną zmianę - mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska. - Czekamy na rozstrzygnięcie, niektórych przetargów, widzimy już stabilizację na rynku usług budowlanych. Jeżeli w połowie roku okaże się, że dane te będą nadal dobre, rozważę wtedy spłatę części zadłużenia m.in. z roku 2008 i 2009, były to zaciągane na niekorzystnych warunkach kredyty. Na razie z tego co wygospodarowaliśmy, proponujemy w taki sposób rozdysponować te środki, jak ujęliśmy je w uchwale.

Świdnickie obchody roku Ireny Sendlerowej - uchwała została podjęta

godz.10.20: w tej chwili radni rozmawiają na temat dot. ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w schronisku dla bezdomnych.

godz.10.10: radni podjęli uchwałę dot. podziały gminy miasto Świdnica na okręgi wyborcze w wyborach do Rady Miejskiej. 

 

Wasze komentarze

Gdzie można oglądnąć relację z sesji?
niedziela, 25.03.2018 15:51 autor: Ja
Na kanale "" Discovery--- Kulinaria " , pod...
poniedziałek, 26.03.2018 14:33 autor:
niedziela, 15.7.2018 09:34
piątek, 13.7.2018 15:46
1
piątek, 13.7.2018 12:44
4
czwartek, 12.7.2018 08:54
środa, 11.7.2018 14:35
8
środa, 11.7.2018 11:23
3
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max