komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Kolejni uczniowie uczą się pływać

czwartek, 22.2.2018 14:45 , komentarze: 0 , odsłony: 326
kategorie artykułu:

135 uczniów klas I – III, z 4 szkół podstawowych w gminie Świdnic będzie uczestniczyć w projekcie nauki pływania w ramach programu ,,Umiem Pływać”. Zajęcia z nauki pływania będą realizowane na krytych pływalniach  w Bielawie (SP Lutomia) i Żarowie (SP Pszenno, SP Witoszów Dolny, SP Bystrzyca Górna).

Cykl bezpłatnych zajęć obejmie 20 godzin lekcyjnych (po 45 min.), które będą odbywały się przez 10 tygodni po 2 godziny. Jest to efekt pozytywnie złożonego wniosku przez Gminę Świdnica do Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu, która jest realizatorem programu na terenie naszego województwa. W programie weźmie udział po 30 uczniów z SP Bystrzyca Górna, SP Lutomia Dolna, SP Pszenno oraz 45 uczniów z SP Witoszów Dolny.

Zajęcia w ramach projektu rozpoczną się w marcu bieżącego roku. To bardzo atrakcyjna propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie najmłodszych uczniów do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia – mówi Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, doskonale wpływający na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

Już niebawem uczniowie gminnych placówek oświatowych będą korzystali z basenu w Witoszowie Dolnym. Zamysł jest taki, aby każde dziecko, które będzie kończyło szkołę podstawową w gminie Świdnica,  umiało pływać. Już teraz nasz cel realizujemy dzięki programowi „Umiem pływać”. Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku szkolnego zajęcia z nauki pływania odbywać się już będą w Witoszowie Dolnym – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 14:07
poniedziałek, 18.6.2018 14:06
poniedziałek, 18.6.2018 14:00
poniedziałek, 18.6.2018 13:29
poniedziałek, 18.6.2018 12:16
poniedziałek, 18.6.2018 12:14
poniedziałek, 18.6.2018 12:04
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki