komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 czerwca 2018

Jana, Danuty

Powraca remont na A4 pod Wrocławiem

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1925
kategorie artykułu:

Od poniedziałku 04.09 wraca remont jezdni północnej autostrady A4 (kierunek z Opola do Wrocławia), na odcinku o długości ponad 16 km. Prace wykonywane będą pomiędzy węzłem Brzezimierz, a Punktem Poboru Opłat Karwiany.

Umowa na remont została podpisana w maju br. i obejmuje m.in. wymianę warstwy ścieralnej, wiążącej, lokalnie wymianę podbudowy, odtworzenie oznakowania poziomego, wymianę elementów BDR, w tym bariery. Przed wakacjami zostały wyremontowane place manewrowe na MOP Krajków.

Remont podzielony jest na dwa odcinki, które będą odbywać się etapami. Każdy odcinek będzie wyłączony z ruchu pojazdów, a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek z Wrocławia do Opola). Na I remontowanym odcinku (ponad 9 km) Wykonawca będzie realizował prace pomiędzy węzłami Brzezimierz, a Wrocław Wschód. Prawdopodobnie przełożenie ruchu z jednej jezdni na drugą nastąpi ok. 8 września, o tym fakcie poinformujemy jeszcze w stosownym czasie. W trakcie trwania robót wprowadzone zostaną stosowne ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania.

Mając na uwadze dobro podróżujących, przez okres wakacyjny nie prowadziliśmy prac remontowych na dolnośląskim odcinku autostrady. Przypominamy jednak, że remont musi zostac wykonany. Jego głównym celem jest poprawa warunków jazdy i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom autostrady. 

Przewidując możliwość występowania utrudnień apelujemy do użytkowników dróg krajowych o zrozumienie i cierpliwość oraz prosimy o wybieranie tras alternatywnych do przejazdu.

Źródło: GDDKIA

 

Wasze komentarze

Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki