komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

Świdniczanie tłumnie szykują się na warsztaty dla rodziców

wtorek, 13.2.2018 13:41 , komentarze: 0 , odsłony: 241
kategorie artykułu:

Świdnicka Akademia Nauki uruchomiła dodatkowy nabór na bezpłatne warsztaty dla rodziców „Bez korzeni nie ma skrzydeł” – a to z powodu ogromnego zainteresowania świdniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Chętnie uzupełniają swoją wiedzę też sami trenerzy Akademii Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy, którzy w ubiegłym tygodniu spotkali się w Poznaniu z Joanną Faber, współautorką poradnika „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” i jednocześnie córką Adele Faber, współautorki bestsellera „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Spotkanie w Poznaniu

Joanna Faber to nauczycielka i dyplomowana specjalistka w dziedzinie edukacji, która wraz z przyjaciółką Julie King napisała poradnik „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”. Pisarka na co dzień zajmuje się prowadzeniem wykładów i warsztatów na temat umiejętności komunikacyjnych w wychowaniu. Książki z serii „Jak mówić…” cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zresztą w Świdnicy od lat na ich podstawie funkcjonuje Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

- Nie mogło nas zabraknąć na spotkaniu z Joanną Faber - mówi Katarzyna Bryndza, trenerka ze świdnickiej Akademii Nauki. - Bardzo chciałabym, aby autorki poradnika odwiedziły kiedyś Świdnicę, już rozmawiałam w tej sprawie z przedstawicielami wydawnictwa, które wydało w naszym kraju całą serię „Jak mówić…”.

Joanna Faber złożyła autografy w książkach, które stoją na półkach Akademii Nauki w Świdnicy. Na spotkaniu w Poznaniu opowiedziała o dzieciństwie i swojej matce, która zajmowała się szkoleniem rodziców. Joanna znała to w teorii i sprawdziła w praktyce - przez dziesięć lat pracowała w jednej ze szkół podstawowych w nowojorskiej dzielnicy Harlem. No i stała się matką trójki dzieci, których wychowanie wcale nie było takie łatwe, jak sądziła zanim została matką.

Warsztaty w Świdnicy

Bezpłatne zajęcia dla rodziców pod hasłem „Bez korzeni nie ma skrzydeł” zaplanowane na sobotę, 24 lutego, cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że trenerzy postanowili uruchomić zapisy na godz. 9.00. Z tego tez powodu warsztat planowany na godz. 11.00 został przesunięty na godz. 11.30. Można się jeszcze zgłaszać na spotkanie o godz. 9.00, na późniejsze nie ma już miejsc.

Kolejne warsztaty w Akademii Nauki odbędą się w weekend 3 - 4 marca pod hasłem „Stres niszczy rodzicielstwo - odprężenie buduje relacje”. Udział w nich to inwestycja w kwocie 260 zł. Zajęcia poprowadzą Paweł Hoffman (psychoterapeuta, trener) i Wojciech Gorzelanny (coach, trener rozwoju osobistego i trener biznesu).

W kwietniu zaś czeka nas kolejne bezpłatne szkolenie pod hasłem „Indywidualne wzorce myślenia”. Planowane było ono na 21 kwietnia, ale ostatecznie datę zmieniono na sobotę, 14 kwietnia (godz. 11.30-13.30). A to dlatego, że w sobotę, 21 kwietnia, we Wrocławiu będzie się odbywać konferencja ,,Przestrzeń dla rodzica”, na którą wybierają się trenerzy Akademii oraz świdniccy rodzice.

Zapisy na warsztaty organizowane przez Akademię Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy pod numerem telefonu 508 383 418.

Tekst: Akademia Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju

 

 

Wasze komentarze

TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD