komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

Pomóżmy pani Beacie, świdnickiej nauczycielce, pokonać raka

wtorek, 13.2.2018 09:37 , komentarze: 1 , odsłony: 867
kategorie artykułu:

Beata Łotarewicz przez lata pomagała niepełnosprawnym intelektualnie dzieciom w walce o lepsze jutro i dobrą przyszłość, będąc nauczycielką w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. Dziś sama podjęła walkę o swoje życie.

- Od ponad 26 lat zajmuję się pracą i terapią dziecka niepełnosprawnego intelektualnie w tym ponad 10 lat pracą z dziećmi z autyzmem.Wybrałam ten zawód, bowiem zawsze chciałam pomagać innym zwłaszcza dzieciom. Nigdy nie szczędziłam środków i prywatnego czasu, aby stale podnosić kwalifikacje i doskonalić swój warsztat pracy, tak aby prowadzone przeze mnie zajęcia były zawsze na jak najwyższym poziomie. Miałam jeszcze wiele planów i pomysłów związanych z pracą zawodową, niestety los tak chciał, że teraz sama potrzebuję pomocy i wsparcia w leczeniu i walce z tą ciężką chorobą - mówi pani Beata.

- Moja żona od 2016 roku cierpi na agresywnego raka piersi w chwili obecnej, z przerzutami do kośćca tzn.: kręgosłupa, bioder, kości udowych, żeber oraz kości czaszki oraz płuc. Od momentu diagnozy przeszła operację oszczędzającą piersi z całkowitą limfadenektomią pachową prawostronną, chemioterapię i radioterapię. Niestety w niedługim czasie po operacji nastąpiła wznowa choroby, która rozsiała się właśnie w kościach i do płuc, czemu towarzyszy ból i cierpienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Aktualnie przyjmuje leki w ramach dalszej chemioterapii oraz leki wzmacniające układ kostny przy jednoczesnym zażywaniu silnych leków przeciwbólowych - mówi mąż pani Beaty, Waldemar Łotarewicz.

W chwili obecnej na własny koszt małżonkowie podjęli próbę weryfikacji materiału pooperacyjnego pod kątem ekspresji receptorów androgenowych, estrogenowych oraz EGFR (HER1). Badanie te mogą być elementami dalszej diagnostyki i być pomocne w przypadku oporności na trwającą chemioterapię a także pozwalają lepiej ocenić rokowanie i możliwości leczenia. Specyficzny typ nowotworu,  w przypadku progresji choroby być może pozwolić na zastosowanie immunoterapii onkologicznej, która może uratować życie. Niestety ośrodki oferujące nowoczesną immunoterapię znajdują się za granicą oraz w Polsce, w znacznej odległości od  miejsca zamieszkania pani Beaty.

- Obecnie zbieramy środki na pokrycie kosztów związanych z: zakupem leków wspomagających leczenie onkologiczne, przeciwbólowych, oraz na pokrycie kosztów wyjazdów do specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej - dodaje mąż kobiety.

Cel zbiórki to 100 tysięcy złotych.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc pani Beacie mogą dokonywać wpłat:

Online za pośrednictwem strony programu SKARBONKA (https://skarbonka.alivia.org.pl/beata-lotarewicz). Tu do wyboru masz szybki przelew online z karty płatniczej, Pay Pal

W przypadku wpłat poza stroną, (np. przelewem bankowym) proszę darczyńców by wpisywali w tytule przelewu numer identyfikacyjny 110737 – gdyż po tym numerze system informatyczny identyfikuje wpłaty. Numer konta do wpłat to: 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831

Istnieje również możliwość wpłaty środków z 1% podatku. Warunkiem zaliczenia wpłaty na rzecz realizacji pomocy jest rozliczenie podatku PIT, w którym podatnik wskaże w swoim zeznaniu podatkowym Fundację, jako organizację pożytku publicznego, której podatnik przekazuje 1% podatku, poprzez wpisanie numeru KRS Fundacji Alivia: 0000358654. Określenie celu szczegółowego: Program Skarbonka – Beata Łotarewicz, 110737.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 22.5.2018 08:21
wtorek, 22.5.2018 09:54
poniedziałek, 21.5.2018 13:53
7
poniedziałek, 21.5.2018 12:49
piątek, 18.5.2018 08:21
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz