komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

[FOTO, WIDEO] Wkrótce rusza remont "modliszówki". Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość!

poniedziałek, 12.2.2018 13:28 , komentarze: 10 , odsłony: 2754
kategorie artykułu:

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku ruszy długo wyczekiwany remont tzw. modliszówki. Obejmie on ponad 11 kilometrowy odcinek: od ronda przy ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy do Starego Julianowa. Fatalny stan nawierzchni drogi nr 379 wreszcie stanie się tylko wspomnieniem.

Dolnośląska Służba Dróg, Kolei i Autostrad wyłoniła wykonawcę zadania. Remont wykona firma Polbud-Pomorze Sp.zo.o. Wartość inwestycji to ponad 30 milionów złotych, z czego 28,5 mln stanowić będzie dofinansowanie w ramach środków unijnych.

Zniszczona droga ma zostać doprowadzona do standardów unijnych. W trakcie remontu przywrócona będzie odpowiednia nośność, która ma zapewnić obciążenia 8 ton na jedną oś. Dodatkowo wybudowane zostaną utwardzone pobocza. Wraz rozszerzeniem jezdni przebudowane zostaną dwa skrzyżowania. Powstanie również nowe rondo u zbiegu dróg z Bystrzycy Dolnej i Witoszowa Dolnego. Na całej długości Starego Julianowa i Modliszowa ma powstać chodnik i zatoczki autobusowe. W związku z naciskiem władz regionu na aktywny wypoczynek, wzdłuż chodników wybudowane zostaną ścieżki rowerowe. Ponadto poprawiona zostanie sieć kanalizacji deszczowej i oświetlenie uliczne.

- To bardzo ważny odcinek drogi z różnych względów. Przede wszystkich bezpieczeństwa jej użytkowników. Kolejnym ważnym aspektem jest skomunikowanie mieszkańców Modliszowa ze Świdnicą i Wałbrzychem. W ostatnim czasie wszyscy przewoźnicy rezygnowali z realizacji usług komunikacyjnych na trasie Świdnica-Wałbrzych przez Modliszów, wskazując przede wszystkim stan nawierzchni, mający wpływ na ich tabor. Tym samym przebudowa drogi rozwiąże problemy komunikacyjne i odciąży dotychczas używaną przez kierowców trasę do Wałbrzycha przez Witoszów Dolny, Witoszów Górny i Pogorzałę. Powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Świdnicę z tym bardzo pięknym odcinkiem w kierunku Modliszowa, a według zapewnień Nadleśnictwa Świdnica przygotowywany jest dalszy odcinek w kierunku Złotego Lasu – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Czas oddania drogi do użytku przewidywany jest na rok 2020, choć niewykluczone, że zakończenie remontu nastąpi wcześniej. 

- Mamy nadzieję, że prace nie będą bardzo uciążliwe dla mieszkańców a te niedogodności zostaną wynagrodzone poprzez zyskanie nowej, bezpiecznej drogi łączącej Wałbrzych i Świdnicę. Chcemy inwestycję zakończyć jeszcze w 2019 roku, być może nam się to uda - mówi dyrektor DSDiK Leszek Loch.

 

Wasze komentarze

Człowieku gdzie jest w Świdnicy taka ulica????
poniedziałek, 12.02.2018 19:30 autor:
???????.....aaaaaa .....ty z Jowisza jesteś. Gdzie taka ulica..znajduje się.
poniedziałek, 12.02.2018 19:30 autor: pogromca głupoty
Przy tej ulicy mąż pani BMS miał kawiarnię. Obecnie to...
poniedziałek, 12.02.2018 21:14 autor: mm
Kiedyś ul. Marcelego Nowotki obecnie ul. Długa. Widać mało...
poniedziałek, 12.02.2018 21:21 autor: Dociekliwy
A ja mam takie pytanie. Ścieżki rowerowe będą budowane wzdłuż...
poniedziałek, 12.02.2018 16:15 autor: Andrzej
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY