komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

Więzienie za pobicie obywatela Ukrainy na tle narodościowym

piątek, 9.2.2018 09:45 , komentarze: 10 , odsłony: 3206
kategorie artykułu:

Przed Sądem Okręgowym w Świdnicy przed kilkoma dniami zapadł wyrok dla mieszkańca Żarowa, 22-letniego Patryka S., który dopuścił się razem z ojcem pobicia Ukraińca. Mężczyzna został skazany na rok i dwa miesiące bezwzględnego więzienia.

- Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z budynków w Żarowie we wrześniu ubiegłego roku. Idącego do mieszkania pokrzywdzonego Dmytro D. zaatakował bez jakiegokolwiek powodu Patryk S., wykrzykując pod jego adresem słowa obraźliwe i wulgarne z powodu jego przynależności narodowej. W trakcie tego zdarzenia oskarżony groził także pokrzywdzonemu i dwóm innym obywatelkom Ukrainy popełnieniem przestępstw na ich szkodę. W pobiciu pokrzywdzonego brał także udział ojciec 22-latka, Mirosław S. - mówi Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.- Gdy pokrzywdzony zdołał się wyrwać napastnikom i uciekł do mieszkania, które wynajmował wspólnie ze swoimi znajomymi, wówczas oskarżony wziął siekierę i zaczął nią uderzać w drzwi wejściowe do lokalu zajmowanego przez pokrzywdzonych - dodaje prokurator.

Mirosław S. został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 2. 

Wyrok nie jest prawomocny.

***

Według Wojewódzkiego Urzędu Pracy w powiecie świdnickim w 2016 roku zgłoszeń dot. zamiaru zatrudniania Ukraińców było ponad 20 tysięcy. To czyni nas drugim powiatem w województwie. Liczba ta cały czas wzrasta.

 

Wasze komentarze

Poska dla Polaków. !! Patryk Trzymaj Się!
sobota, 10.02.2018 11:29 autor: Zenek
No cóż. Bić nie wolno, ale banderowcy wynocha z polski
piątek, 09.02.2018 10:31 autor: mnm
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D