komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Przystań kajakowa na Warszawiance oraz nowy park sportowy

czwartek, 8.2.2018 12:27 , komentarze: 4 , odsłony: 1509
kategorie artykułu:

Pod koniec stycznia Gmina Świebodzice podpisała umowę z wykonawcą na potężne zadanie inwestycyjne, dotyczące rozwoju funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców. Ponad 19 hektarów terenów zamieni się w zielone miejsca, pełne kwitnących krzewów, drzew, ławek i sportowej infrastruktury. Świebodzice – jako jedne z zaledwie siedmiu miast w całej Polsce – otrzymało na ten nowatorski projekt dofinansowanie unijne w wysokości ponad 3 mln zł. Wartość całego projektu to 7,5 mln zł. Będzie on realizowany w latach 2018-2019.

W bieżącym roku rozpoczną się prace na mniejszych obszarach – np. skwerze przy ul. Świdnickiej czy Wiejskiej, na boisku w Cierniach. Największe projekty –dotyczące m. in. stawu Warszawianka czy budowy placu sportowego na Osiedlu Piastowskim – zaplanowane są na rok przyszły.

- Koncepcja zakłada nie tylko rewitalizację istniejących terenów zielonych, ale także budowę nowych wraz z infrastrukturą rekreacyjną, służącą do odpoczynku, spędzania wolnego czasu, uprawiania sportów. Przybędzie nam zieleni np. na osiedlach i niezagospodarowanych skwerach – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Wiem, że mieszkańcy Świebodzic są dumni z tego, że nasze miasto jest pełne zieleni, kwiatów; zauważają to także odwiedzający nas turyści. Ten projekt sprawi, że Świebodzice będą miały jeszcze więcej przyjaznych, zielonych miejsc, bo przewiduje nasadzenia prawie 400 szt. drzew i prawie 9 tys. krzewów. A to oznacza także lepszą jakość powietrza.  

W ramach projektu powstaną zupełnie nowe obszary, ale odtworzone zostaną także historyczne miejsca, jak chociażby przystań kajakowa na stawie Warszawianka. Ten zakątek miasta odzyska swój dawny blask i przynależną mu funkcję rekreacyjną. Z kolei na Osiedlu Piastowskim pojawi się całkowita nowość: park sportowy m. in. z kortem tenisowym i fontannami płaskimi dla dzieci, zestawami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, itp.

Wykonawca opracowuje właśnie harmonogram prac. Mają się one rozpocząć wiosną.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
3
czwartek, 24.5.2018 17:08
3
czwartek, 24.5.2018 13:30
3
czwartek, 24.5.2018 08:37
1
wtorek, 22.5.2018 14:24
4
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Broni
Muzeum Broni