komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

Przetarg na przebudowę basenu letniego nadal nie rozstrzygnięty

sobota, 20.1.2018 09:49 , komentarze: 4 , odsłony: 2130
kategorie artykułu:

W końcu, bo po ponad roku od podjęcia decyzji ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy kompleksowej przebudowy basenu letniego w Świdnicy. Nadal jednak nie wyłoniono firmy, która podejmie się zadania.

Przypomnijmy: całość inwestycji kosztować ma Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ponad 21 milionów złotych (nie licząc kosztów obsługi zadłużenia). Podstawą do stworzenia biznesplanu przez firmę ProPolis Consulting były dane za lata 2011-2016. Koszty, które z tytułu administracji i przebudowy basenu będzie ponosić ŚPWiK mają być w całości pokrywane przez miasto. Również te wydatki związane m.in. z obsługą zobowiązań finansowych podjętych przez spółkę.

W tym miejscu warto wspomnieć, że co roku kąpielisko odwiedza ok. 20 tysięcy osób, a sezon z reguły trwa od połowy czerwca do końca sierpnia. W 2016 roku ze sprzedaży biletów uzyskano ponad 66 tysięcy złotych. Poniesiono także koszty, które wyniosły ponad 220 tysięcy złotych.

Nadal jednak nie rozstrzygnięto ogłoszonego w grudniu przetargu. Daty składania ofert zostały kilka razy przesunięte. Dlaczego?

Termin jest wydłużony do 31 stycznia na prośbę oferentów w związku z bardzo dużą liczbą pytań złożonych w trakcie postępowania - odpowiada na pytanie redakcji, rzecznik ŚPWiK, Witold Tomkiewicz.

Sama przebudowa będzie polegać na wykonaniu robót budowlanych wszystkich branż związanych z: przebudową istniejących niecek żelbetowych otwartego basenu miejskiego z towarzyszącą infrastrukturą i technologią, przebudową i rozbudową istniejących obiektów kubaturowych o przeznaczeniu administracyjno-socjalnym i hostelowym wraz elementami zagospodarowania terenu. W szczególności prace budowlane będą obejmować przebudowę starych niecek żelbetowych na nowe niecki basenowe ze stali nierdzewnej z przeznaczeniem na basen pływacki, 3 baseny rekreacyjne i brodzik dla dzieci o łącznej powierzchni lustra wody ok. 3700 m2 wraz wyposażeniem, urządzeniami, instalacjami, przyłączami oraz infrastrukturą towarzyszącą. Przy basenach zostanie zainstalowany wodny plac zabaw dla dzieci. Ponadto zostaną przebudowane budynki „A”, „E”, „F” i „G” na potrzeby zaplecza basenów i hostelu, budynek „H” na potrzeby technologiczne basenów oraz nadbudowany administracyjny budynek „B”. Nowoprojektowane budynki „C” i „D” będą stanowić strefę wejściową na basen oraz spełniać funkcje administracyjno-szkoleniowe. Zagospodarowanie terenu obejmuje również budowę placu zabaw dla dzieci, oświetlenie i ogrodzenie terenu, obiekty małej architektury, place, chodniki, schody terenowe, nasadzenia i tereny zielone. Przebudowane i rozbudowane obiekty budowlane wraz z infrastrukturą będą spełniać wszelkie wymagania zgodnie z obowiązującym prawem pozwalające na ich właściwą i bezpieczną eksploatację.

Według danych zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej ŚPWiK, wykonawca zobowiązany jest do zakończenia inwestycji w październiku przyszłego roku. Sam rozruch kąpieliska ma nastąpić już w sezonie letnim 2019 roku.

Wizualizacja: UM Świdnica

 

 

Wasze komentarze

Sprawa jest prosta, basen należy zamienić na zbiornik ppoż.
poniedziałek, 22.01.2018 22:35 autor: Ginekolog
Z wielką nieśmiałością proponuję aby ...
sobota, 20.01.2018 13:41 autor: cipci dripci rampamponi
Sam jesteś karp
poniedziałek, 22.01.2018 14:31 autor: ryba
komu czemu miało by to służyć? po co nam basen...
sobota, 20.01.2018 19:06 autor: mm
dzisiaj, 2 godz temu
3
wczoraj, 23 godz temu
3
czwartek, 24.5.2018 08:37
1
wtorek, 22.5.2018 14:24
3
poniedziałek, 21.5.2018 08:05
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro