komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 27 maja 2018

Augustyna, Juliana

[FOTO] Ruszyła rewitalizacja Krasickiego

środa, 17.1.2018 13:31 , komentarze: 0 , odsłony: 1517
kategorie artykułu:

Na ulicy pojawił się ciężki sprzęt – to początek rewitalizacji ulicy Biskupa Ignacego Krasickiego w Świebodzicach. Na razie trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze, ale to dopiero początek, bo rewitalizacja obejmuje tak naprawdę całą infrastrukturę i nawierzchnię ulicy.

Inwestycja jest bardzo duża.  W ramach projektu zrewitalizowana zostanie także ulica Słowackiego oraz Piaskowa, powstanie również świetlica środowiskowa dla seniorów na Osiedlu Piastowskim.

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadań w ze środków unijnych w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowita wartość projektu to 5.705,524,38 zł, kwota dofinansowania 3.159.586,92 zł

Ulica Krasickiego będzie całkowicie odnowiona –powstaną nowe chodniki, jezdnia i uporządkowane podwórka.

Rewitalizacja ma na celu poprawę użytkową oraz estetyczną ulicy Krasickiego oraz terenów przyległych, wyeksponowanie zachowanych reliktów staromiejskich, aktywizację dostępnych terenów zielonych dla potrzeb rekreacji, ogólne uporządkowanie niezagospodarowanych podwórek i placów poprzez wydzielenie w nich przestrzeni rekreacyjnych oraz komunikacyjnych uzupełnionych nowymi nasadzeniami oraz trawnikami, dokonanie wyburzeń chaotycznie wzniesionych budynków gospodarczych.

Całość inwestycji zamknie remont ulicy polegający na wymianie

nawierzchni jezdni i chodników (z nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową), wykonaniu w miejscu starych nowych wpustów ulicznych oraz wymianie oświetlenia ulicznego.

Dla mieszkańców z pewnością najważniejsze jest adaptacja terenu byłych ogródków na skwer z ławeczkami i zielenią (obszar przy zabytkowych murach miejskich za budynkiem UM) oraz adaptacja terenu byłych ogródków na miejski plac zabaw (obszar naprzeciw budynku Nr 16). Pozostałe etapy obejmują rewitalizację podwórek i na końcu przebudowę nawierzchni ulicy Krasickiego.

Dzięki skwerowi z ławeczkami i placykowi do zabaw dla najmłodszych ulica po prostu ożyje – a to jest także ważny cel rewitalizacji.

- Ulica Krasickiego to piękny zakątek naszego miasta, który zasługuje na przywrócenie go do życia i atrakcyjne zagospodarowanie tak, by mógł służyć mieszkańcom do odpoczynku i rekreacji – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Jestem przekonany, że rewitalizacja spowoduje taki właśnie efekt.

Termin wykonania prac – to 30 czerwca 2019 roku.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
9
piątek, 25.5.2018 10:31
piątek, 25.5.2018 10:46
piątek, 25.5.2018 10:06
4
czwartek, 24.5.2018 17:08
3
czwartek, 24.5.2018 13:30
3
czwartek, 24.5.2018 08:37
3
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Miral
Miral
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica