komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 17 lipca 2018

Anety, Bogdana

Świdniccy policjanci kolejny raz realizują działania Akcji "ZIMA"

piątek, 5.1.2018 12:20 , komentarze: 0 , odsłony: 452
kategorie artykułu:

Okres jesienno-zimowy to spadki temperatury, a co za tym idzie zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Zagrożenie to dotyczy przebywających w pomieszczeniach nieogrzewanych, opuszczonych a także na wolnym powietrzu. W związku z trwającym okresem zimowym 2017/2018, świdniccy policjanci kolejny raz realizują działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

A w związku z tym na terenie powiatu prowadzone są wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać wymienione osoby, w celu udzielenia im niezbędnej pomocy.  Policjanci w ramach Akcji „ZIMA” podejmują działania mające na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom, a przede wszystkim: • kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i samotne, a następnie przekazują informacje w tym zakresie służbom pomocy społecznej i władzom samorządowym,• zwracają uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu i w przypadku stwierdzenia zagrożenia ich  życia lub zdrowia, podejmują wobec nich interwencje mające na celu doprowadzenie ich do miejsca zamieszkania lub wytrzeźwienia w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy,• kontrolują w trakcie służby - zwłaszcza nocnej, dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe, pod kątem przebywania tam osób samotnych i bezdomnych, proponują im noclegi oraz posiłki w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach pomocowych. 

Świdniccy funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o informowanie policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni wobec takiej sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 112, numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji.  

W ramach akcji prowadzona jest także współpraca z organami samorządu terytorialnego oraz organizacjami i placówkami społecznymi, które zobligowane są do udzielenia pomocy osobom potrzebującym. Działania te mają charakter "pomocowy", a nie represyjny, w związku z tym policjanci udzielają wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki. Jeden telefon może uratować życie. 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
1
niedziela, 15.7.2018 09:34
piątek, 13.7.2018 12:44
4
czwartek, 12.7.2018 08:54
środa, 11.7.2018 11:23
3
poniedziałek, 9.7.2018 15:59
1
poniedziałek, 9.7.2018 13:08
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD