komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Dzikie przejście przez tory: urząd stawia ogrodzenie, wandale je niszczą, koło się zamyka

piątek, 5.1.2018 10:21 , komentarze: 6 , odsłony: 3312
kategorie artykułu:

Postawienie betonowego ogrodzenia pomiędzy ulicą Bracką a Wałową w Świdnicy nie ma najmniejszego wpływu na korzystanie z dzikiego przejścia przez tory. Wandale sukcesywnie je niszczą, a urząd rozkłada ręce i... montuje kamerę.

foto użyczone

O budowę bezpiecznego przejścia dla pieszych w tym miejscu od lat dopomina się radny Janusz Solecki.

- Wielu mieszkańcom zależy na tym skrócie, niszczą więc stawiane ogrodzenie, tak aby móc swobodnie przejść. Tak stało się i tym razem. Pomimo tego mieszkańcy i tak przechodzili przez torowisko, z tą różnicą, ze chodzą wzdłuż torów od odcinka ulicy Wałowej aż do ulicy Jagiellońskiej, przebywając na torowisku jeszcze dłużej. Postawienie ogrodzenia przy Brackiej-Bocznej paradoksalnie zwiększa ryzyko potrącenia (takie śmiertelne miały już miejsce w poprzednich latach). Przypomnę, że petycję o budowę bezpiecznego przejścia w 2014 roku podpisało 500 osób. Poprzedni prezydent przychylił się do tego pomysłu. Czas mija. W odpowiedziach na moje interpelacje sukcesywnie zwiększano wartość zadania, aż do wysokości, która w opinii prezydent miasta czyni je za drogim - mówi radny Janusz Solecki.

Wcześniej to miejsce wyglądało tak/ google earth

W Polsce istnieje ponad 2 tysiące przejść przez tory poza oficjalnie wyznaczonymi miejscami. PKP PLK zaledwie dwa zabezpieczyła, wyposażyła w twardą nawierzchnię i w efekcie zalegalizowała: jedno w pobliżu przystanku Augustów Port, drugie w Ćmielowie, na wniosek urzędu miasta. Jak informuje serwis zm.org.pl  tylko od stycznia do maja 2016 r.  w całym kraju doszło do 101 wypadków na przejściach przez tory w miejscach niedozwolonych – w zdarzeniach tych zginęło 71 osób. Liczba ta może być jednak wyższa, często bowiem  śmierć w wyniku nieprawidłowego przechodzenia przez tory bywa klasyfikowana jest jako samobójstwo.

- Zbudowanie przejścia dla pieszych przez tory pomiędzy Wałową a Bracką było analizowane w 2016 roku. Ze względu na małą widoczność, usytuowanie w pobliżu budynków oraz na łuku linii kolejowej, PKP nie pozwoli na wybudowanie przejścia, które nie będzie wyposażone w rogatki oraz sygnalizację świetlną i akustyczną. Z informacji przez nas uzyskanych przygotowanie i realizacja tego projektu to koszt 1 350 000 zł. Jest to kwota zbyt wysoka, aby można było zrealizować to zamierzenie biorąc pod uwagę również fakt, że w odległości 200 metrów są dwa przejścia przez tory. Nowe ogrodzenie zostało uszkodzone, ale na to nie mamy wpływu. Sprawca został ustalony i odpowie on karnie. W miejscu tym dodatkowo została ustawiona kamera - wyjaśnia wiceprezydent miasta, Marek Suwalski.

 

Wasze komentarze

środa, 18.7.2018 09:04
1
wtorek, 17.7.2018 09:45
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D