komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

130 wolontariuszy kwestować będzie na ulicach Świdnicy

czwartek, 4.1.2018 13:11 , komentarze: 9 , odsłony: 1859
kategorie artykułu:

Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 i 14 stycznia, Galerię Świdnicką opanuje Imperium Mocy. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do najmłodszych gości centrum, ale również do wszystkich fanów kultowej produkcji George’a Lucasa.

Główną atrakcją będzie, unikatowa na skalę europejską, wystawa wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie Galerii Świdnickiej będzie można spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi będą mieli szansę wstąpić do akademii adeptów mocy, w ramach której m.in. nauczą się władać mieczami świetlnymi i stoczą walkę z ciemną stroną mocy. Po zakończeniu zajęć w akademii, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy, imienny dyplom jej ukończenia. Podczas wydarzenia odbywać się będą rodzinne quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, sprawdzające wiedzę uczestników na temat filmów.

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający charakterystyczne serduszka i zbierający pieniążki na rzecz 26. Finału WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”. Partnerem wydarzeń jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Wystawa Imperium Mocy dostępna będzie przez cały weekend w godzinach otwarcia centrum, natomiast pozostałe atrakcje czekać będą na uczestników w sobotę i w niedzielę w godzinach 12.00-18.00. Bądźcie z nami! Pokażmy moc serc!

14 stycznia, 7.00-20.00

Na ulicach Świdnicy kwestować będzie 130 wolontariuszy.

14 stycznia, 11.00 do skutku
Moto Orkiestra gra na Zawiszowie w Świdnicy (okolice ulic Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego). Licytujemy koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30 lecia startu w Dakarze Jurka Mazura Polskim Starem. Tradycyjnie wozimy chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci. Zapraszamy kierowców z naszych imprez. Zawsze to okazja pogadać o planach na 2018. Ruszcie swoje maszyny i przybywajcie.

14 stycznia 2018, godzina 15.00 - 20.00
koncerty, Klub Bolko, pl. Grunwaldzki 11, Organizator Świdnicki Ośrodek Kultury,
wystąpią:
Żółta Febra, Silentlive, Iluminator
(https://www.sok.com.pl/26-wosp-koncerty/)

Bar Gar i Restauracja Ratuszowa zaopatrują wolontariuszy w gorące napoje i pożywne zupy.

***

Wielki finał odbędzie się także w: Świebodzicach, Żarowie, Jaworzynie Śl., Strzegomiu, Strzelcach (w gm. Marcinowice). Szczegóły wkrótce na naszym portalu.

 

Wasze komentarze

jeśli nie pomagasz, to nie przeszkadzaj.....
niedziela, 07.01.2018 22:52 autor: SK

Odkąd nasz nierząd tak obnosi się z orkiestrą wrzucam dużo więcej niż wcześniej.
czwartek, 04.01.2018 20:17 autor: HWDPiS

Nie zapomnij jeszcze wrzucić Kijowskiemu.
sobota, 06.01.2018 08:31 autor: Ginekolog

Ale obciach dla dających a jeszcze większy dla zbierających.
piątek, 05.01.2018 09:34 autor: Myślący samodzielnie

Płacę podwójny ZUS bo pracuję i to jest najlepsza pomoc, a nie jakieś głupie zabawy, które nic wspólnego nie maja z chorymi ludżmi. Placić ZUSu Polacy nie chcą a udają że chca pomóc chorym. To jest zwyczajne oszukiwanie chorych. Myslacy człowiek nie POpiera takiego sposobu PROMOWANIA PO - i całej opozycji TOTALNEJ, ta sprawa ma na celu zupełne inne cele niz pomoc szpitalom. Ile pieniedzy idzie na promocję, utrzymanie Owsiaka sponsoring sieci .... tego nikt nie wie. TOtalne Sądy nie przyznały racji w całości człowiekowi który wiele na ten temat wiedział.
czwartek, 04.01.2018 14:04 autor: emo

środa, 18.7.2018 09:04
1
wtorek, 17.7.2018 09:45
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Miral
Miral
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia