komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 22 czerwca 2018

Pauliny, Tomasza

ZACZYTANI... Katarzyna Kołczewska "Odzyskać utracone"

poniedziałek, 25.12.2017 08:00 , komentarze: 1 , odsłony: 987
kategorie artykułu:

Badania wskazują, że 63% Polaków nie czyta książek. Bądź kimś wyjątkowym, dołącz do tych, którzy czytają! Sięgnij po książkę rekomendowaną przez ząbkowickie koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Dzisiaj lekturę poleca Dominika Mazur. 

Katarzyna Kołczewska, Odzyskać utracone, Warszawa 2017 Prószyński Media

 

Katarzyna Kołczewska jest autorką kilku powieści skierowanych głównie do kobiet. "Odzyskać utracone" to jej najnowsza książka, która inspirowana jest wspomnieniami rodzinnymi pisarki.

Po 10 latach spędzonych na Syberii do domu wraca 23- letnia Miranda. Niestety, jej rodzinny Białystok nie jest już tym samym miejscem, które pamięta z dzieciństwa. Ukochany ojciec nie żyje a dom został zrównany z ziemią. Na dodatek Miranda dowiaduje się, że ma poważnie chorego brata, o istnieniu którego nie miała pojęcia. Jej relacje z matką są niezwykle trudne,  ponieważ dziewczyna obarcza ją winą za całe zło, którego doświadczyła. Obie przeżyły niewiarygodne cierpienia i muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Czy im się to uda?

„Odzyskać utracone” jest niezwykle przejmującą historią dwóch bardzo silnych zagubionych wewnętrznie kobiet, które łączy miłość do niepełnosprawnego chłopca. Książka ukazuje, jak trudna może być droga dochodzenia do prawdy, wzajemnego zrozumienia a także przebaczenia. Dodatkowo opowieść wypełniona jest rodzinnymi sekretami, dzięki czemu wciąga i trzyma w napięciu do samego końca.

Historia o trudnych latach wojny i odnalezieniu się w czasach powojennych jest niezwykle poruszająca a towarzyszące lekturze emocje sprawiają, że długo nie da się o niej zapomnieć.

Dominika Mazur

Książkę wypożyczają biblioteki publiczne – w Braszowicach oraz w Ząbkowicach (ratusz), szukaj jej także w swojej bibliotece!

Rekomendacji następnej książki szukajcie na Doba.pl za dwa tygodnie!

 

Wasze komentarze

I tego nam było potrzeba! Cieszę sie ze powstal taki
poniedziałek, 25.12.2017 08:51 autor: Iga
sobota, 16.6.2018 07:49
wtorek, 29.5.2018 09:47
4
niedziela, 6.5.2018 10:47
poniedziałek, 30.4.2018 14:00
niedziela, 22.4.2018 08:00
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro