komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 17 lipca 2018

Anety, Bogdana

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

środa, 13.12.2017 13:26 , komentarze: 0 , odsłony: 425
kategorie artykułu:

Już po raz ósmy uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie uczniowskiej w Gelsenkirchen w Zagłębiu Rury.

W ramach projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży uczniowie odbyli dwudniowe praktyki uczniowskie w warsztatach szkolnych na tokarkach, uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego, matematyki, biologii oraz wiedzy o społeczeństwie w niemieckiej szkole. Ponadto mieli okazję zobaczyć   Targi Motoryzacyjne Motorshow  w Essen, zwiedzili hutę żelaza Henrichshütte w Hattingen oraz Bergbaumuseum- Muzeum Górnictwa w Bochum. Jak co roku zostaliśmy zaproszeni do Ratusza Miejskiego w Gelsenkirchen, gdzie podjęła nas Pani Burmistrz Rudowitz przybliżając historię oraz współczesne problemy miasta. Dzięki inicjatywie pani Burmistrz została zorganizowana dla naszych uczniów autokarowa wycieczka po Gelsenkirchen wraz z przewodnikiem. Wymiana uczniowska jest doskonałą formą szkolenia umiejętności językowych zarówno w języku niemieckim jak i angielskim oraz poznania kultury i tradycji Niemiec oraz systemu kształcenia. Ponieważ termin tegorocznej  wymiany przypadł na pierwszy tydzień Adwentu, mogliśmy rozkoszować się widokiem pięknie udekorowanych miast, straganów bożonarodzeniowych oraz aromatem Glühweihn. Tydzień szybko minął, pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia oraz znajomości wróciliśmy do Świdnicy.

Koordynatorami projektu są: Jolanta Sajdak z Zespołu Szkól Mechanicznych oraz Christoph Hense ze szkoły w Gelsenkirchen.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
sobota, 14.7.2018 09:49
sobota, 14.7.2018 09:37
piątek, 13.7.2018 12:05
piątek, 13.7.2018 10:48
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele