komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

W oparach śmieciowego absurdu

wtorek, 12.12.2017 14:26 , komentarze: 6 , odsłony: 3727
kategorie artykułu:

Od blisko czterech lat władze miasta, powiatu, prokuratura oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska próbują pozbyć się problemu jakim jest nielegalne śmietnisko przy ulicy Kopernika. Niestety, na razie bez rezultatu, choć pojawiło się światełko w tunelu.

Przypomnijmy:

Starostwo naliczyło warszawskiej spółce Algodon ponad 100 tysięcy złotych kary. Wszystkie te działania są jak się okazuje bezcelowe. Do tej pory  nic nie zostało zapłacone bo firma została zarejestrowana na tzw. słupa jakim był bezdomny mężczyzna. W lipcu 2014 roku świdnicki Sąd nakazał mu zapłacenie 5 tysięcy złotych, jednak i to pozostało bez odzewu. Swoje kary naliczał również WIOŚ, które tak jak pozostałe, nigdy nie zostały zapłacone. 

Tymczasem na wysypisku stale przybywa nowych śmieci. Zdaniem radnego Wiesława Żurka, który w tej sprawie złożył do władz miasta interpelację problem mogłoby rozwiązać zamontowanie bramy.

- Zawiadomiłem prokuraturę rejonową, która przed sądem postawiła bezdomnego. Złożyłem zażalenie do okręgówki, ale bez rezultatu. Później poinformowałem Sanepid, ale oni odesłali mnie do WIOŚ-u. W końcu wszystkie te dokumenty wysłałem do CBA- zostały zarejestrowane, ale nikt nic do tej pory nie zrobił. To nie jest tak, że skandal związany z wwiezieniem na teren naszego miasta ton odpadów to już historia. Ten haniebny proceder trwa nadal. Oczywiście nie na tak wielką skalę, jak miało to miejsce parę lat temu, ale jednak. Proszę i apeluję jednocześnie, aby ten problem rozwiązać - mówi radny Żurek.

- W poprzednich latach podejmowaliśmy działania utrudniające dostęp do wysypiska poprzez zakładanie zabezpieczeń na istniejącą bramę czy zwiększoną częstotliwość patroli straży miejskiej. Niestety nie przyniosły one oczekiwanego skutku. Wobec powyższego zastosowaliśmy stały monitoring, który skutkuje już zidentyfikowaniem podrzucających odpady - wyjaśnia wiceprezydent Świdnicy, Marek Suwalski.

Wiadomo już także, że obecnie toczy się postępowanie mające na celu odzyskanie nieruchomości i docelowe jej uprzątnięcie. Zapewne z kieszeni podatników. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że Świdnica nie jest jedynym miastem w Polsce, który boryka się z problemem dzikiego wysypiska. Podobna sytuacja występuje m.in w Krakowie, Gnieźnie, Lublinie.

 

Wasze komentarze

Moim zdaniem cały teren tego ...
wtorek, 12.12.2017 15:32 autor:
A tak się pultał , przysięgał...
wtorek, 12.12.2017 15:34 autor:
No I lipa. Musial sie Zurek wziac, choc to nie...
wtorek, 12.12.2017 17:49 autor:
dobrze, że też tak jest w innych miastach, od razu...
wtorek, 12.12.2017 15:24 autor: kultt
środa, 18.7.2018 09:04
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D