komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Wzrosły ceny pieczywa oraz niektórych wyrobów cukierniczych

piątek, 8.12.2017 07:57 , komentarze: 8 , odsłony: 1647
kategorie artykułu:

Wprowadzono pierwsze podwyżki cen pieczywa. W górę poszły także niektóre wyroby cukiernicze. To wynik większych kosztów produkcji a także wzrostu kosztów pracy. 

Masło, jaja, mąka - to tylko niektóre produkty, jakich ceny w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Efektem są podwyżki cen pieczywa, które już latem widoczne były w wielu miejscach w Polsce.

- Drastyczne podwyżki cen surowców sprawiły, że przedsiębiorcy są zmuszeni podnieść ceny - mówi Edyta Mazurek z Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Kłodzku. - Mamy również sygnały, że są problemy z brakiem osób do pracy. Dotyczy to praktycznie każdej branży - dodaje.

Jedna z największych piekarni w naszym rejonie zdecydowała się na podwyżki pod koniec lustopada. Tam ceny wzrosły średnio o 10-15%. 

- Prowadziliśmy proces analizy kosztów i dopiero teraz zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych cen. Podrożały wyroby piekarnicze tj. chleby i bułki, a także ciasta deserowe. Powodem podwyżek jest wzrost cen podstawowych surowców takich jak: masło, margaryna czy śmietana oraz wzrost kosztów pracy - wyjaśnia Maciej Machela z Przedsiębiorstwa Piekarsko-Cukierniczego MACHELA. -  Nasze przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 190 pracowników. Największe podwyżki pensji w tym roku zrobiliśmy wśród pracowników pracujących w handlu. Ponadto wprowadziliśmy pozapłacowe systemy wynagradzania, różnego rodzaju dodatkowe ubezpieczenia, darmową opiekę zdrowotną czy zwrot kosztów dojazdu - tak żeby tych pracowników utrzymać i rzeczywiście to się udało. Zatrzymaliśmy rotację i nie mamy problemów z rekrutacją.

Niewykluczone, że to nie koniec podwyżek. Od przyszłego roku wzrośnie bowiem płaca minimalna. Nie bez znaczenia pozostają także ceny paliw oraz ubezpieczeń komunikacyjnych.

 

 

Wasze komentarze

Jasne wina pisu, co za bzdury, że nie wspomnicie o...
poniedziałek, 11.12.2017 16:56 autor:
nie wiedziałem ze do chleba daje sie masło to, jakis...
piątek, 08.12.2017 15:52 autor: kuba
Dalej głosujcie na PiSlam
piątek, 08.12.2017 12:21 autor:
środa, 18.7.2018 09:04
1
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max