komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Wakacje w Muzeum Pana Tadeusza

czwartek, 15.6.2017 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1475
kategorie artykułu:

W każdy wtorek i piątek Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na bezpłatne wakacyjne warsztaty dla dzieci w ramach nowych cyklów tematycznych. W lipcu zaplanowano Wakacyjną Akademię Sztuk, podczas której uczestnicy będą mogli opowiedzieć na nowo historie szlacheckie z pomocą różnych sztuk: teatru, filmu czy ilustracji. Zaś na sierpień przygotowano cykl Tajemniczy gość w muzeum – poznamy najważniejsze postacie związane z prezentowanymi na ekspozycji zabytkami oraz ożywimy je w trakcie warsztatów artystycznych. 

Tradycyjnie w każdą sobotę organizatorzy zapraszają na bezpłatne sobotnie warsztaty rodzinne, które odbędą się w ramach rozpoznawalnych już cykli tematycznych skierowanych dla niemowlaków i starszych dzieci aż do 12. roku życia. Podczas zajęć uczestnicy wspólnie wyślą rakietę w kosmos, przygotują minispektakl, odkryją podwodny świat Güntera Grassa i poćwiczą kaligrafię. 

Dla starszych przygotowano wakacyjny kurs malarstwa i rysunku, na który zapraszamy dorosłych i młodzież od 16. roku życia. Uczestnicy będą przyglądać się różnym dziełom sztuki i rzemiosłom z epoki romantyzmu, aby zrozumieć techniki oraz sposób patrzenia dawnych mistrzów. Zastanowią się nad sposobem budowania narracji za pomocą obrazu, używaniem barw w opisaniu aktualnego nastroju czy też tym, w jaki sposób wykorzystywać inspiracje artystyczne do tworzenia własnej wypowiedzi malarskiej. Kurs poprowadzi Ewa Spisz, pedagog i specjalista od arteterapii, która od lat prowadzi autorską Pracownię Artystyczną w Bielawie. Opłata za udział w warsztatach (24 godzin): 220 zł – niecałe 10 zł za 60 minut praktycznych zajęć! W ramach ceny zapewnione są materiały plastyczne oraz bilety wstępu na wystawę stałą w Muzeum w trakcie zajęć. 

Tylko do 27 lipca 2017 można zgłaszać się do konkursu literackiego dla młodzieży. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie tekstu inspirowanego nieistniejącą książką science-fiction Adama Mickiewicza zatytułowaną Historia przyszłości. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat. Zwycięskie teksty zostaną wydane w formie książkowej, zaś nagrodzeni młodzi autorzy zostaną zaproszeni na specjalne warsztaty pisarskie. 

Natomiast w sierpniu odbędzie się otwarcie nowej wystawy czasowej Günter Grass – kolekcja gdańska w drodze, poprzez którą poznać będzie można inną stronę artystycznej duszy laureata literackiego Nobla. Dzięki współpracy z Gdańską Galerią Miejską zaprezentowana zostanie ekspozycja przygotowaną w 90. rocznicę urodzin artysty. Kuratorka Marta Wróblewska wybrała grafiki oraz rzeźby Grassa udowadniające, że jego twórczość plastyczna jest w nierozerwalny sposób związana z pisarstwem i nie są to jedynie ilustracje sensu stricte. 

PROGRAM 

Wakacyjne warsztaty dla dzieci 
lipiec-sierpień 2017, w każdy wtorek i piątek, godz. 10.00–11.30 

Sobotnie warsztaty rodzinne 
lipiec-sierpień 2017, w każdą sobotę, godz. 12.00–13.30 

Wakacyjny kurs malarstwa i rysunku dla młodzieży i dorosłych 
lipiec-sierpień 2017, niedziela, godz. 10.00 
(9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia) 

Günter Grass – kolekcja gdańska w drodze 
wystawa
wernisaż: wtorek, 8 sierpnia 2017, godz. 17.00 
8 sierpnia – 17 września 2017 

 

Wasze komentarze

środa, 6.6.2018 12:00
sobota, 12.5.2018 11:59
poniedziałek, 23.4.2018 09:00
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ